Малґожата Ґосєвська, віцемаршалка польського Сейму побувала на лінії фронту в місті Бахмут, де артилерійський вогонь та стрілецькі бої змінюють один одного, не стихаючи ні на день.
Про це повідомляють кореспонденти польського Радіо Wnet Павел Боболович та Войцех Янковський.
Вони розповідають західній авдиторії про життя мирних жителів на сході та півдні України, а також будні українських військових, які протистоять російському наступу.
Зауважимо, що Бахмут є однією з найгарячіших ділянок фронту.
За словами журналістів, Ґосєвська привезла гуманітарну допомогу мирним жителям та українським військовим, а її візит на передову мав наміром продемонструвати непохитну солідарність народу та влади Польщі з Україною.
Пізніше, в Києві пані віцемаршалек підтвердила підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, заявивши, що про припинення російсько-української війни за “грузинським сценарієм” не може бути й мови.
“Не може бути так, як з Грузією у 2008 році, коли Президент Франції Саркозі полетів у Москву і вони разом підписали, скажімо так, цей “мир” у Грузії. Це було зроблено за спиною уряду Грузії, і як наслідок грузинське суспільство різко виступало проти свого парламенту”, — сказала вона.
Віцемаршалка наголосила, що чи укладати якийсь мир повинна вирішувати лише Україна, і не може бути такого, щоб Україну примушували миритися з Росією. Також Ґосєвська акцентувала на тому, що РФ ніколи не дотримується тих угод, які підписала.
Формулу миру із 10 пунктів озвучив президент України Володимир Зеленський, виступаючи в режимі онлайн на саміті G20. Однією з головних умов припинення російсько-української війни лідер України назвав виведення військ РФ на кордони 1991 року.
Звертаючись до учасників зустрічі, Зеленський назвав саміт G19, тобто виключив із його членів Росію.
“Я хочу, щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо і на основі Статуту ООН і міжнародного права, а не ” абияк” — за точним формулюванням пана Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша. Не варто пропонувати Україні компроміси з совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми — люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, нехай доведе це діями”, — сказав президент України.
Не менш важливим пунктом Володимир Зеленський назвав припинення Росією шантажувати світ ядерною зброєю, а також негайне звільнення росіянами території Запорізької АЕС та передачі її під контроль МАГАТЕ та українського персоналу.
Вже понад місяць Росія знищує енергетичну систему України, намагаючись залишити без тепла та світла мирних громадян. Для захисту від російських атак Володимир Зеленський закликав лідерів передати Києву ще більше систем протиповітряної та протиракетної оборони. А також запропонував направити місію ООН на об’єкти критичної енергетичної інфраструктури для оцінки руйнувань та потреб у відновленні.
Серед інших пунктів безпеки президент України назвав повернення справедливості, а саме створення спеціального трибуналу щодо злочинів Росії проти України та створення міжнародного механізму для відшкодування всіх збитків, завданих війною. А також протидія екоциду, звільнення всіх полонених та депортованих, продовольчу безпеку, недопущення ескалації та зрештою фіксацію закінчення війни.
Війна в Україні має закінчитись повним вигнанням російських окупантів, вважають українці. А світові лідери мають надати свої гарантії, на основі яких подальша російська агресія буде неможливою.
Згідно із спільною заявою, підготовленою для саміту G20, більшість країн “Великої двадцятки” мають намір засудити війну Росії в Україні. Очікується, що комюніке буде офіційно прийнято лідерами в середу вдень. Також у заяві планують закликати до продовження зернової угоди, термін дії якої між Росією, Туреччиною та ООН спливає цими вихідними.