Дмитро Кулеба заявив, що у посиленні санкції щодо Росії є проблеми, які мають вирішувати після саміту Кримської платформи. Мовиться про обмеження через політичні репресії проти кримських татар.

Про це очільник МЗС розповів під час інтерв’ю “Новому времени”.

Дмитро Кулеба запевнив, що із санкціями є дві проблеми й над їх вирішенням Кримська платформа буде працювати після установчого саміту.

Глава МЗС вважає цими проблемами “прогалини в чинному санкційному режимі, коли вдається комусь щось постачати в Крим з того, що туди постачатися не повинно”, а також посилення санкцій.

“Держави не готові одразу брати чіткі зобов’язання, що “ми зробимо ось ці й ось ці санкції через місяць, через пів року”. Але є повне розуміння того, що потрібно усувати прогалини, потрібно бути готовими посилювати санкції”, – сказав Кулеба.

Однак міністр затвердив, що попри те, що санкції є важливим елементом, “ми не повернемо Крим виключно завдяки санкційній політиці”.

“Санкції є не інструментом, а елементом великої стратегії повернення тимчасово окупованих територій”, – запевнив Кулеба.

Нагадаємо, у Києві 23 серпня відбувся установчий саміт Кримської платформи. На нього приїхали 46 делегацій учасників першого саміту Кримської платформи.

Саміт складатиметься з 4 тематичних панелей: невизнання спроби окупації Криму, мілітаризацію Азово-Чорноморського регіону, шляхи реінтеграції Криму через права людини та сталий розвиток, відновлення прав кримськотатарського народу.
46 міжнародних делегацій схвалили декларацію, яка чітко фіксує невизнання окупації Криму Росією.
Згідно з документом, країни мають розглянути додаткові санкції проти Росіїу разі подальшої агресії, об’єднати зусилля для встановлення безпеки у Чорноморському регіоні.
Росію вперше на міжнародному рівні визнали державою-окупантом. У кожній країні визначать відповідального посадовця для співпраці з офісом Кримської платформи.