Народний депутат від “Слуги народу” Михайло Радуцький заявив про те, що глава МОЗ Максим Степанов в ході онлайн-зустрічі з депутатами особисто пообіцяв відзвітувати про результати впроваджених в Україні з 8 січня жорсткіших карантинних обмежень. Також він відзвітував і про інші порушені питання в ході зустрічі.

Про це він написав у своєму Фейсбук.

Фракція «Слуга народу» ініціювала онлайн зустріч з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. До МОЗ насправді є чимало запитань: це і закупівля вакцин, і подальша стратегія щодо карантину, і обіцяне підвищення зарплат медикам.

Міністр запевнив, що вакцинація розпочнеться у другій половині лютого.

За його словами, ми очікуємо на поставку 910 тисяч доз вакцини. Якщо під час випробувань буде підтверджена ефективність китайської вакцини на рівні 70%, в Україну згідно контракту завезуть 700 тис доз. Ще 210 тис доз вакцини Pfizer-BioNTech Україна отримає у першій половині лютого в межах ініціативи СOVAX.

Фракція «Слуга народу» ініціювала онлайн зустріч з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. До МОЗ, насправді, є…

Опубліковано Михайло Радуцький Субота, 16 січня 2021 р.

Дуже сподіваюсь, що вакцина з’явиться у заявлені міністром терміни. У більшості країн Європи вакцинувалось менше 1% громадян. Розпочавши щеплення на початку лютого, ми маємо шанс наздогнати інші європейські країни за темпами вакцинації.

Міністерство поки що не проводило аналіз ефективності більш жорстких карантинних обмежень, які почали діяти з 8 січня. Міністр пообіцяв публічно відзвітувати про результати після 24 січня. На мій погляд, це важливо. Але наполягати на продовжені обмежень МОЗ не планує. З 25 січня країна повернеться до адаптивного карантину.

Ще одне пріоритетне питання – доплати медичним працівникам. У першому кварталі 2021 року продовжить діяти система доплат, запроваджена минулого року. А з 1 квітня до тарифу медичних послуг планується включити певний цільовий відсоток на оплату медикам.

Відрахування медикам з кожної наданої послуги – ініціатива Комітету з питань здоров’я нації, і ми позитивно оцінюємо той факт, що МОЗ дослухався до наших пропозицій.

Дякую колегам з міністерства за відверту дискусію та обмін думками. Такі зустрічі мають бути регулярними, адже політичну відповідальність за дії Мінохорони здоров’я перед українцями несе саме фракція «Слуга Народу».