26 листопада під час пресмарафону президент Володимир Зеленський заявив, що журналіст Юрій Бутусов працював на олігарха Ігоря Коломойського та образився, бо не отримав посади у Міністерстві оборони.

Згодом Юрій Бутусов відповів, що позиватиметься до суду на президента України Володимира Зеленського через висловлювання, які вважає неправдивими щодо себе. Про це він заявив ввечері 26 листопада в ефірі Радіо Свобода.

Юрій Бутусов заявив, що єдиною адекватною відповіддю на звинувачення президента Володимира Зеленського у смертях на Донбасі через публікації журналіста, мав би бути ляпас, але його зупинила повага до статусу президента.

“Чесно кажучи, ви знаєте, якщо б не повага до держави і до статуту президента України верховного головнокомандувача, єдиною відповіддю Зеленському, це треба було встати і дати йому по морді.

Він себе вів у цьому ефірі як людина без моралі і совісті, яка кидається словами через статус і затикає рот з допомогою свого прессекретаря”, – підкреслив Бутусов.

«Я збираюся відстоювати свої інтереси в суді, оскільки президент визнав фактично свою брехню проти мене і набрехав ще нові якісь речі. Тобто року брехні йому мало, він хоче ще», – сказав Бутусов.

Зауважимо, коментуючи оприлюднення інформації щодо бойового застосування безпілотників на Донбасі і звертаючись до Бутусова, Зеленський сказав: «Я вам скажу – на вашій совісті смерті людей. Після цього скільки було на нас атак і скинутих бомб дронами».

Також Зеленський заявив, що РНБО запровадила санкції проти контрабандистів, серед яких є спонсор Бутусова.

Журналіст, який був серед акредитованих на заході, у відповідь звинуватив Зеленського в брехні. За словами Бутусова, Зеленський сказав усе це, «щоб не відповідати за себе, за Єрмака і за Демченка».

«Ваша тактика така: оббрехати людей, які щось пишуть, видумати купу балачок. Ваша брехня всім дуже добре видна», – заявив Бутусов.

Сьогоднішній прес-марафон президента Зеленського – однозначно найбільша вибухова прес-конференція не лише в історії президентства Зеленського, а й в історії президентства в Україні загалом.

Як зазначає телеграм канал Klymenko Timе, Потрібно віддати належне, що покликали і тих, від кого спочатку можна було чекати лише проблем. І в результаті це була реально найпотужніша з погляду «зубастості» журналістів зустріч. Жодних «теплих ванн».

“І того ж Шустера Зеленський заткнув за пояс. А вже з нього почав переходити на особистості журналістів (хоча якщо перед тобою Бутусов – утриматися складно). У результаті трапилося те, що для багатьох стало сюрпризом – на відміну від прес-марафону 2019 року, Зеленський тотально пішов в емоції. «Остапа понесло», або щось інше, але протягом марафону президент здавався дедалі більш скривдженим на журналістів. Ворожі до них налаштовані”, йдеться в повідомленні.

З головного інформ форми марафону скажемо коротко. Якщо найближчими тижнями Зеленський і Ахметов не дійдуть якоїсь угоди, то у президента та його команди для самозбереження буде лише один варіант – знищити Ахметова. Позбавити його активів, впливу. 

Мабуть, найважливіше у внутрішній політиці – Зеленський спромігся показати, що держава здатна «обмежити» олігархів, навіть не вживаючи силових дій щодо майна чи людей з орбіти впливу, вказує телеграм канал Вертикаль. 

Після слів Зеленського про те, що “Ахметова втягують в організацію держперевороту”, акції компаній самого Ахметова одразу впали на 11%. Подібного шоку не траплялося навіть на тлі «коронавірусної» кризи в економіці на початку 2020 року. Ахметов потім відповів, показавши, що ладен воювати. Але чи справді – покаже сьогоднішній Шустер.

Багато хто сьогодні відзначив по суті фіаско Бутусова, Шустера та інших осіб, які претендували на статус «лідера громадської думки».