На в’їзді в селище, де живе колишній голова Національного банку Яків Смолій, невідомі активісти поклали труни і похоронні вінки. Фото з місця подій Смолій опублікував у своєму Twitter.

“Українське надвечір’я. Без коментарів”, – написав він.

Активісти залишили плакати з написами “На Смолія чекають суд і в’язниця”, “Смолій лобіює російський бізнес” та інші.

В свою чергу, глава парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі телеканалу “Україна 24” прокоментував заяву звільненого голови Національного банку України Якова Смолія про політичний тиск.

“Коли Смолія запрошували у Верховну Раду, декілька депутатів з різних фракцій запитували напряму: ви заявили, що був тиск, а хто тиснув? Він нічого на це не відповів. Я став добровольцем, і в одному з ефірів сказав, що я був одним з суб’єктів тиску”, – сказав Арахамія.

Нардеп пояснив, як він “тиснув” на голову Нацбанку:

“На одній з нарад, про які пан Смолій розповідав, я особисто питав… Був якраз мітинг підприємців, які скаржились на те, що ота програма “5-7-9” кредитування малого бізнесу, який зараз постраждав від коронакризи, незважаючи на те, що облікова ставка рекордно знижена, чомусь не має ані 8%, ані 10%, ані 11% кредитів, а дають під 25%-30% річних. Люди обурені, ми як депутати обурені – ми поставили це питання Смолію. Він відповів, що ми вийшли на потужну програму, “5-7-9″ розвивається і ми видали 45 кредитів. А я спитав: це за хвилину чи за годину? А він сказав, що це за тиждень”.В свою чергу, пресслужба Нацбанку передрукувала фото у Facebook, поцікавившись, коли вінки, труни і плакати з’являться біля будівлі установи або біля будинку в.о. голови Катерини Рожкової.

“Національний банк має сучасну систему оцінки роботи своїх співробітників. Кожній людині встановлюються так звані “ключові показники ефективності” (KPI). Нового голову ще не призначили, але ми вже зараз можемо запропонувати найважливіший KPI: робити свою роботу так, аби під банк та під будинок приносили труни та вінки. Бо, виявляється, це показник успішної та ефективної роботи очільника центробанку”, – іронізують у НБУ.

🎭 Надвечір маємо конкурс – вгадай тему спектаклю по реквізиту. Участь беруть десять з плюсом похоронних вінків, труни,…

Опубликовано Національний банк України Среда, 8 июля 2020 г.

Акція може стосуватися й наступника Смолія, не відкинули в банку: “Проте мета може бути зовсім іншою – залякування, щоб навпаки, був слухняним та не робив кроків, які не подобаються замовникам цього “екшену”.

Зазначимо, 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про відставку за власним бажанням. Такий крок Смолій пояснив тим, що на нього здійснюється політичний тиск. Верховна Рада 3 липня голосами 286 нардепів підтримала відставку глави НБУ.