Перепалку в прямому ефірі програми “Народ Проти” на телеканалі “Україна 24” влаштували народні депутати Ірина Верещук і Євген Мураєв. Це сталося під час обговорення евакуації українців з Афганістану.

Євген Мураєв: Окрім 7 українців в літаку, який прилетів в Україну з Кабула, були американці. І в першу чергу наша влада чомусь вирішила рятувати їх. Щоб догодити кому? Це напередодні візиту Зеленського в США? Там зараз понад 2 тис. Українців, 120 виявили бажання евакуюватися, але пріоритет був відданий іншим. Чи гідна поваги наша влада?..

Ірина Верещук: Я сподіваюся, тут буде посилання на джерело, коли ми говоримо про американців на борту з українцями. Дайте джерело, я вас прошу…

Євген Мураєв: У мене інформація від “слуг народу”, прізвища називати не буду, але наш спір з Верещук легко вирішити, вона мене звинуватила у брехні, завтра вона може депутатським запитом звернутися в МНС, Міноборони, СБУ і запросити прізвища тих, хто прилетів бортом, який привіз іноземців в нашу країну замість громадян України. Я вибачусь, а якщо немає, ви публічно вибачитеся.

Ірина Верещук: Те, що Мураєв зараз намагається донести, є вкрай маніпулятивною інформацією, вона не відповідає дійсності …

Євген Мураєв: Скільки було американців на борту?

Ірина Верещук: Давайте так, ви мене не будете тут допитувати, а я вам не буду давати відповіді. Я розповідаю те, що у мене запитала ведуча.

Євген Мураєв: Ви ж мене звинуватили, мені то відповісте.

Ірина Верещук: Давайте ми не будемо звинувачувати владу в тому, що вона не робила. Нас тут повчати не треба, ви не в позиції — повчати владу.

Євген Мураєв: Давайте ви мене точно в позицію ставити не будете, ви ще не виросли мене ставити в позицію.

Ірина Верещук: І ви теж. Спокійніше.

Нагадаємо, Україна вивезла з Афганістану 79 осіб, з яких 8 українців, решта — громадяни інших країн: Нідерланди, Хорватія, Білорусь і сам Афганістан. Нині, за даними МЗС, евакуації з Афганістану потребують 74 громадянина України та члени їхніх сімей. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив у своєму мікроблозі у Twitter.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства зазначив, що нині всі пасажири перебувають «у безпеці».

«Український літак, який перебував у Афганістані, забрав з Кабула громадян України, Нідерландів, Хорватії, Білорусі, Афганістану. Україна не кидає своїх і допомагає іншим. У разі подальших звернень, зробимо все для допомоги співвітчизникам та іноземцям у біді», – вказав він.

Кулеба також повідомив, що евакуація громадян України з Афганістану не оплачується з державного бюджету.

Ми не платили за цей літак, тому що ми заздалегідь почали – коли почався наступ талібів, ми заздалегідь почали шукати варіанти евакуації. Зазвичай евакуація відбувається так: ти відправляєш свій літак, він забирає когось і повертається. Ця опція була для нас недоступна , тому що йшов захоплення влади, і аеропорт не приймав літаки. Тому ми почали інші варіанти, і знайшли український літак, приватний, який знаходився в той момент в аеропорту Кабула. Власники цього літака проявили розуміння, і співпрацювали з урядом для того, щоб забрати на борт громадян “, – сказавКулеба.

Він уточнив, що організація евакуації була здійснена менш ніж за 24 години.

“Ми б вивезли більше громадян України, але вони просто не могли дістатися на той момент до аеропорту. Фізично. А літак повинен був летіти, інакше він застряг б і не вилетів взагалі”, – додав Кулеба.

Виявляється всьому є логічне пояснення, але Мураєву потрібно до чогось вчепитися, адже скоро його улюблений канал можуть позбавити ліцензії. А пропросійський політик, схоже здаватися не збирається.