У п’ятницю ввечорі, 25 вересня, в Чугуєві Харківської області сталася авіакатастрофа – розбився літак АН-26 ЗСУ з курсантами 2-го і 4-го курсу: 22 загиблих та двоє тяжко поранених, ще трьох осіб розшукують.
При цьому в Офісі генпрокурора повідомили, що в катастрофі загинули 25 осіб і 2 поранених. Відзначимо, можливо, в ОГП зниклих порахували за загиблих, але пошуки офіційно не припиняли.
Як інформує пресслужба МВС України, на борту були курсанти Харківського Університету повітряних сил імені І.Кожедуба, які здійснювали навчальний політ. Усього на борту перебувало 27 осіб – 7 членів екіпажу та 20 курсантів. З’ясувалося, що загинула майже ціла група.
“Поблизу м. Чугуїв на відстані близько 2 км до військового аеропорту сталося падіння літака АН-26 ЗС України військової частини А 4104, з подальшим загоранням”, – йдеться у повідомленні.
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook спочатку підтвердив, що за попередніми даними на борту було 28 осіб. Однак після в ДСНС відзначили, що на борту було 27 осіб – курсанта Олександра Харченко не допустили до виконання польоту.
“Станом на 22:00 за даними ДСНС підтверджено загибель 22 осіб. Двох, які вижили, в тяжкому стані направили до лікарні”, – повідомив він.
Сьогодні о 20 50 поблизу м. Чугуїв на відстані близько 2 км до військового аеропорту сталося падіння літака АН-26 ЗС…
Опубликовано Антоном Геращенко Пятница, 25 сентября 2020 г.
Відзначимо, що на місці НП був глава Харківської області Олексій Кучер.
У Цивільному повітряному патрулі Харківської області відзначили, що літак розбився під час посадки. “Розбився військовий транспортний літак Ан-26. Він заходив на посадку і просто “увійшов” у землю.
Додамо, що літак упав близько 20:45, а станом на 21:50 рятувальникам вдалося загасити палаюче повітряне судно.
Очевидець падіння військового літака під Чугуєвом став свідком порятунку одного з потерпілих у катастрофі: “Через кілька хвилин побачив вогонь і хвіст літака. На одному з відео вибігає військовослужбовець. Його загасили вогнегасниками з машини і відвезли на швидкій. Він живий. З етичних причин це, відео не публікую. Це трагедія”, – написав він.
Також стало відомо, що на борту знаходився Олександр Скочков – син штурмана літака Іл-76, збитого терористами над Луганськом влітку 2014 року.
У мережі також з’явилася інформація, що літаку Ан-26 було вже 43 роки. Його ще влітку відправили на ремонт, який мав тривати до 1 жовтня.
Президент України Володимир Зеленський вже зробив заяву щодо катастрофи. Голова держави сказав, що у субботу, 26 вересня прибуде на Харківщину.
“Розбився літак Ан-26. На борту, крім екіпажу, були українські курсанти. Є загиблі та поранені. Просто немає слів. Катастрофа сталася, коли літак заходив на посадку на аеродром міста Чугуєва. Терміново створюємо урядову комісію для розслідування всіх обставин та причин трагедії. Відповідне доручення дав прем’єр-міністру”, – повідомив він.
Зі свого боку глава уряду Денис Шмигаль у Facebook додав, що за дорученням президента створили Державну комісію під головуванням віцепрем’єр-міністра Олега Уруського для з’ясування обставин трагедії та надання необхідної допомоги постраждалим.
“До складу комісії увійдуть Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр оборони Андрій Таран, голова ДСНС Микола Чечоткін, голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер та інші посадові особи”, – наголосив чиновник.
Трагічні новини. На Харківщині розбився літак Збройних Сил України Ан-26. Пожежу ліквідовано. На борту, окрім екіпажу,…
Опубликовано Денис Шмигаль Пятница, 25 сентября 2020 г.
В Офісі генпрокурора вже повідомили, що за фактом падіння військового літака АН-26 Повітряних Сил ЗСУ на Харківщині розпочато кримінальне провадження щодо порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).
У Харківській області в суботу, 26 вересня, оголошений день жалоби за загиблими в авіакатастрофі під Чугуєвом. Як повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації, відповідне розпорядження підписав голова ХОДА Олексій Кучер.
“У цей день на всій території області будуть приспущені державні прапори на будівлях і спорудах органах держвлади, державних підприємств, установ і організацій. Крім того, керівникам підприємств, установ і організацій всіх форм власності в цей день рекомендується скасувати розважальні заходи і спортивні змагання, а теле- і радіокомпаніям – внести зміни в програму передач”, – сказано в розпорядженні.