Відповідно до затверджених міжнародних документів, в Україні повинен бути введений обов’язковий контроль за придатністю до експлуатації транспортних засобів.

Що перевірятимуть на новому ТО?

У тексті документа наведено лише узагальнений перелік, а деталізувати всі операції автори пропонують вже після, актами Кабміну. Зараз відомо, що перевірці підлягатимуть: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, шини та колеса; вимірюватимуть світлопропускання стекол, контролювати справність газобалонного обладнання (за наявності).

Кожен раз буде проводитися ідентифікація ТЗ і його складових частин, систем, в тому числі встановленого (додаткового) устаткування та інших елементів, які безпосередньо стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.


Нові штрафи

Зрозуміло, якщо вводиться якась вимога, то повинна бути визначена і відповідальність за її невиконання. Отже, якщо проігнорувати необхідність проведення чергового ТО, або ж не надати патрульним відповідне свідоцтво про придатність ТЗ, доведеться сплатити штраф у розмірі 1700 грн. До того ж, експлуатація ТЗ без згаданого свідоцтва буде ще й заборонена, що означає, одним лише штрафом таке порушення не завершиться.
 
Відповідальність передбачена не тільки для водіїв або власників автомобілів: в разі порушення порядку видачі свідоцтва придатності на станції контролю, керівництву (або власнику) акредитованої СТО доведеться поповнити держбюджет на 1700 грн.

Якщо свідоцтво буде видано без фактичного проведення ТО – штраф складе 4250 грн. Експерти, які, власне, і будуть мати право проводити техогляди і ставити свою печатку на документи, теж не залишаться без уваги: ​​за порушення порядку проведення ТО передбачено стягнення від 2550 до 3400 грн. А якщо протягом року відбудеться ще одне порушення, – експерт втратить право роботи на 5 років.

Регулярні техогляди автомобільних засобів, які діяли на території України раніше, готові повернути вже з 1 січня 2022 року.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Законопроект, що містить відповідні норми були викладені в законопроекті, який 8 жовтня на своєму офіційному сайті опублікувало для ознайомлення Міністерство транспорту та інфраструктури.

Уже в листопаді проект повинні узгодити з Кабінетом міністрів і внести до Верховної Ради.

Слід зазначити, що це далеко не перша спроба протягнути через парламент відновлення обов’язкового техогляду для автомобілістів.

У 2017 році група народних депутатів вже вносила в Раду аналогічний проект закону №7317, проте він до цих пір так і не потрапив до сесійної зали.