Генпрокурор Ірина Венедіктова запевняє, що підозра одеському активісту Сергію Стерненку, який смертельно поранив нападника, буде оголошена. Питання полягає лише у кваліфікації: вбивство чи вбивство при перевищенні меж необхідної оборони.

“Дивіться, по Стерненку підозра буде в будь-якому разі, кваліфікація йде або 115-та стаття, або 118-та, але і так, і так це підозра. 115-та – це вбивство, 118-та – це вбивство по самозахисту. Різниця – в кваліфікації, і це зроблять слідчі і прокурори, а явно не генеральний прокурор”.

За словами очільниці Офісу генпрокурора, справа Стерненка для неї як генерального прокурора є резонансною з огляду на те, що вона стосується захисту активістів.

“А чи буде підозра? Звичайно, підозра буде, просто розуміння, по якій статті, і це не від мене ініціатива буде відходити і ні від кого. Тому що справа розслідується 2 роки, ви ж розумієте, що вона рано чи пізно завершиться? Питання кваліфікації”, – заявила Венедіктова.

Кваліфікація справи буде відбуватись зокрема на основі експертизи, яка тільки-но надішла.

Окрім того, журналіст запитав у генпрокурора – Ви зараз у непростій ситуації, бо під час кампанії на бігбордах було таке гасло “Весна прийде саджати будемо”…

– А я вам скажу, що я дуже налаштована на це. Я думаю що ефективність прокурора – це в першу чергу вироки суду. Коли прокурори звітують про результати досудових розслідувань, це неправильно.

Ефективність прокурора – це вирок негідникам, це реальні покарання і це повернення грошей в бюджет.

Тому я не знаю, коли прийде моя “весна”, але я на неї дуже працюю.

– У президента просто такий же, як і у всіх, запит на справедливість. І він не розуміє, як так, що ми так довго вже при владі, а запит на справедливість досі не задоволений.

Зараз всі дуже сконцентровані на проблемі коронавірусу. Нарад силовиків як у вересні немає. Але я дуже добре розумію, що навіть в таких умовах від прокуратури будуть вимагати показувати результат.

Я, як ви бачите, працюю кожного дня. У п’ятницю у нас була така велика робоча нарада стосовно повернення митних платежів у бюджет. Я як прокурор ставлю задачі, визначаю конкретні строки. І зараз ми будемо за тими строками працювати.

Окрім того, Венедіктова відреагувала і на карантинні заходи:

Ми займаємось координацією правоохоронців, і будемо робити, що зможемо.

Ми віддали одноденну зарплату на потреби боротьби з епідемією, приміщення Академії прокуратури ми віддаємо під шпиталь, зараз хочу розібратись з автопарком і всі авто, які можна, передати на потреби медиків.