Заступник голови Партії БНФ Олексій Янукевич прокоментував слова Вероніки Цепкало про те, що президент РФ в результаті підтримає народ Білорусі, зазначивши, що “словам” Кремль “або” Путін “немає і ніколи не буде місця в нашій формулі перемоги».

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Якщо наша нація проявляє таку силу і мужність, таку спрагу свободи, таку здатність до самоорганізації – чи потрібні нам нові, ще більш міцні кайдани ?! Хочете допомоги Путіна? Ви хочете, щоб «Володимир Володимирович став нашим національним героєм» ?! Чи готові випити чаю з новачком? Або почастуєте таким напоєм свого політичного опонента? Чи готові відправити своїх синів воювати з сусідніми країнами за ще більшу славу такого “національного героя” ?! Нам, білорусам, зараз дуже важко. Але не розраховуйте ні на кого, крім себе. І не просіть допомоги ні у кого, крім Господа Бога. Ми віримо! Ми можемо! Давайте переможемо! Словам “Кремль” або “Путін” немає і ніколи не буде місця в нашій формулі перемоги », – написав Янукевич.

У свою чергу, визнаний Литвою і Польщею, президент Білорусії Світлана Тіхановська, що називала Олександра Лукашенка «узурпатором», впевнена, що рано чи пізно він від влади відмовиться.

Свою думку вона висловила в статті, написаній для The Washington Post.

Тіхановська заявила, що опозиція продовжує проводити протестні акції, причому мова йде виключно про мирні мітинги без застосування насильства. Вона зазначила, що такої форми протесту буде досить.

– Ми як країна пройшли точку неповернення. У Лукашенка немає майбутнього в якості лідера цієї країни, і його відхід з влади – це лише питання часу, – написала Тіхановська.

Вона також додала, що разом зі своїми соратниками вона буде домагатися «підтримки з боку міжнародного співтовариства» і попросила владу інших країн ввести санкції щодо «осіб, які підробили результати виборів і які вчинили злочини проти співгромадян».

Вона знову вказала на те, що «всі угоди з нинішнім незаконним режимом Білорусі полягають іншими країнами на їх власний страх і ризик», а також підкреслила, що «майбутній законний і вільно обраний уряд» стане цих угод дотримуватися.

Раніше Тіхановська зробила заяву, опубліковану в телеграм-каналі «Пул Першої» (названий за аналогією з урядовим каналом «Пул Першого»), в якому попередила президента Росії Володимира Путіна, що ніякі домовленості російського і білоруського лідерів «не матимуть законної сили». На фото, опублікованому разом з цією заявою, Тіхановська сидить на кухні навпроти раковини, тримаючи в руках смартфон.

Нагадаємо, що зустріч між президентами двох країн відбулася 14 вересня. В ході бесіди Путін заявив, що надасть Білорусії позику в розмірі півтора мільярда доларів.

У свою чергу, Тіхановська заявила, що повертати РФ цей кредит не потрібно, оскільки віддавати його повинен сам Лукашенко, а не народ.

Сам же Олександр Лукашенко повернувся до Мінська після візиту в Сочі, де відбулися його переговори з російським лідером Володимиром Путіним.

Про те, що літак Лукашенко приземлився в аеропорту Мінська, свідчать дані сервісу Planefinder.

Згідно з ними, увечері 14 вересня Boeing 767-32K з бортовим номером EW-001PB, що вилетів з Сочі о 21:05, прибув в білоруську столицю.