Фальшиву “міськраду” у Хмельницьку, діяльність якої Служба безпеки України заблокувала в жовтні 2020 року, за даними слідства, координували спецслужби Росії, повідомляє пресцентр СБУ.

У межах раніше розпочатого кримінального провадження слідчі органів безпеки перевіряють інформацію про причетність підозрюваних до діяльності, скерованої на захоплення державної влади й повалення конституційного ладу.

“Матеріали досудового розслідування дають підстави стверджувати, що діяльність псевдодепутатів координували спецслужби РФ. Вони також активно співпрацювали з проросійським пропагандистом Анатолієм Шарієм, якому СБУ повідомила про підозру в державній зраді”, – заявили в спецслужбі.

Під час обшуків у представників “органів місцевого самоврядування та державної влади “Республіки Україна” і “територіальної громади міста Хмельницький” правоохоронці виявили статути фейкових псевдоутворень, печатки та бланки, протоколи засідань, розпорядження, посвідчення й листування самопроголошених органів, агітаційні матеріали.

Також вилучено картки платіжних систем РФ, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші матеріали, які буде залучено до матеріалів справи.