Днями майже всю Україну накрило чудовим білим пухнастим снігом.
Природа ніби натякнула усім, хто ще не подбав про свій новорічний відпочинок: нарешті пора це зробити, повідомляє Корупція. Інфо
Не секрет, що сумнозвісне зменшення купівельної спроможності більшості українських громадян, спонукає багатьох все частіше обирати відпочинок в межах України.
Кожен турист знає, що планувати відпустку краще заздалегідь. Але заздалегідь виходить не у всіх, і не завжди. І чим ближче до омріяних вихідних, відпусток та канікул, тим ціни на бронювання житла починають невтомно повзти в гору.
Автоматично зростає і кількість охочих до легкої наживи, які, користуючись передноворічним ажіотажем, наввипередки намагаються ошукати довірливих туристів.
Ми вирішили перевірити, якою ж є ситуація зараз із цінами на оренду житла в кількох найпопулярніших напрямках, зокрема, розглянули гірськолижні зимові Карпати та туристичний казковий Львів.
Також ми спробували розібратися і в нині все більш актуальному питанні: чи можливо уберегтися від шахраїв-орендодавців, плануючи відпочинок самотужки.
Для цього ми промоніторили кілька популярних сайтів з пошуку житла, а також поспілкувалися з людьми, які отримали і негативний, і позитивний досвід у боротьбі з аферистами-орендодавцями.
Коли матеріал готувався, в нас склалося враження, що ледве не всі цього року вирішили святкувати Новий рік саме на мальовничій колоритній Західній Україні, адже 93% житла у Львові, зокрема, на дати 30.12.16 – 2.01.17 – вже було заброньовано. Із Буковелем ситуація ще гірша – 98%.
Звісно, ціни на те житло, що лишилось – не радують. Так, за ліжко у хостелі пропонується викласти мінімум 300 грн/ніч. Ціна ж за 2-містний номер у 4* готелі в центрі міста стартує від 5000 грн/ніч. Затишний будиночок в Буковелі, при розміщенні 6-8 чоловік, буде коштувати від 1000-2000 грн/добу.
Такі ціни мало кого влаштують, саме тому пересічний турист спробує шукати щастя далі.
Квартиру в спальному районі Львова, накшталт київської Троєщини, можна знайти приблизно від 250 грн за добу, а щось ближче до центру – обійдеться вже від 400-500 грн.
Все б добре, та орендуючи житло у незнайомців – далеко не факт, що ви не потрапите у лапи шахраїв. Оголошення із аж надто привабливими цінами, в той час, коли вони підвищуються у власників квартир та турагенств мінімум в двічі – вже привід насторожитись, адже всім відомо, що дешевий сир буває лише в мишоловці.
Також спеціалісти радять як мінімум звертати увагу і на час реєстрації оголошення на сайті, і на наявність відгуків про житло. В разі передплати варто просити надати копії документів на властність квартири або ж свідотцтво про дозвіл на підприємницьку діяльність.
"Центр. Wifi. Всього 2 хв. до пл. Ринок. Квартира у самому центрі. Таке місцезнаходження дозволить вам без особливої втоми подивитись всі головні пам'ятки старовинного Львова і насолодитись його неповторною атмосферою…" – та це ж те, що потрібно, і ціна хороша, і машинка пральна, і ремонт…
Ось так і подумала наша героїня, Світлана, яка місяць тому бронювала квартиру, користуючись ресурсом ОLХ. Робила так вже не раз, часу для ретельної перевірки орендодавця не мала. Передплату скинула швиденько, щоб варіант не вислизнув із рук. Далі, за стандартною схемою, шахрай після переказу коштів слухавку вже не взяв.
Закінчилось все новим оголошенням, тільки вже на сторінці ошуканої дівчини в соцмережі: "Увага! Ср..нь на ім'я Олександр Бєлкін, тел. 073 077 26 04 обдурює людей. Розмістив оголошення про оренду житла, після передплати зник! Друзі, будьте обережні!"
В інтернеті вже можна знайти багато порад, як убезпечитись від шахраїв-орендодавців, деякі ми вже назвали. Та все ж додамо до них ще один маловідомий "маневр", завдяки якому киянка Олена зберегла свої кошти і не зіпсувала літню відпустку в Одесі:
"Коли дійшло до передплати за квартиру, то попросила скинути орендодавця копію паспорта та документи на право власності. Отримавши, при збільшенні виявила сліди фотошопу.
Вирішила копнути глибше. Для цього зайшла на сайт Міністерства юстиції України. В них є сервіс – реєстр прав власності на нерухоме майно, яким я змогла скористатися через кабінет своєї банківської карти. Лише за 20 грн, списаних з мого рахунку, через 10 хв я отримала відповідь, хто ж саме і як давно є справжнім власником квартири.
Коли подзвонила псевдо-власнику, і сказала, що підозрюю в обмані – в трубці почула гудки. Він швидко заблокував телефон, стер оголошення і зник. Думаю, добре, що таки не пошкодувала часу на перевірку тієї "липи".
Варто подякувати нашим героїням, які після таких неприємних історій знайшли сили і час, щоб поділитись цією інформацією, з метою попередити якомога більшу кількість людей про шахраїв.
А висновок тут напрошується лише один – поспішай, думаючи! Адже ні одна, ні інша не відмовились надалі від сервісу подобової оренди квартир, зате тепер наші героїні обирають своє хай тимчасове, але таке важливе житло куди уважніше.