Олексій Данілов, на фоні заяв розвідки про ймовірний план наступу Росії, заявив, що Україна готова протистояти державі-агресору за будь-якого розвитку подій. Секретар РНБО запевнив, що важлива також консолідація цивілізованого світу.

“Ми провели ряд важливих зустрічей, поспілкувавшись з міністром та першим заступником міністра оборони Канади, в.о. начальника Штабу оборони ЗС Канади, кількома американськими сенаторами та іншими посадовцями країн-партнерів. Ми обмінялися думками стосовно того, що нині відбувається в нашій країні, Європі та світі”, – сказав Данілов.

Про це він розповів Укрінформу  на полях Міжнародного безпекового форуму у Канаді.

У рамках роботи Форуму було проведено ряд зустрічей, присвячених обговоренню актуальних загроз та безпековому співробітництву України з державами-партнерами.

“По-перше, ми чітко усвідомлюємо, що Канада, а також США і Велика Британія – наші партнери. Ці країни багато нам допомагають та набагато глибше розуміються на процесах, які відбуваються сьогодні. Ми поговорили про співпрацю, причому взаємовигідну: коли в центрах підготовки наших бійців, які пройшли фронт, присутні іноземні інструктори, – вони так само вчаться протистояти сучасним викликам”, – повідомив секретар.

Під час зустрічей О. Данілов наголосив на важливості консолідації зусиль цивілізованого світу для протидії агресивній політиці РФ та готовності України протистояти державі-агресору за будь-якого розвитку подій.

“Не є таємницею, що ми обмінюємося розвідувальною інформацією, тож майже всі розуміють, що відбувається. Єдине, що залишилося невідомим, так це те, чи наступатиме Путін, і якщо буде, – то коли. Утім, ми маємо бути готовими у будь-якому разі і наші партнери запевнили нас, що максимально допомагатимуть Україні у разі настання часу “Ч”, – запевнив він.

Секретар РНБО України висловив подяку канадським та американським партнерам за всебічну допомогу та підтримку України і висловився за поглиблення безпекової співпраці зі США та Канадою. Й не забув згадати про заявку України на вступ до НАТО.

“Не думаю, що Канаді буде складно підтримати таку пропозицію. Проблема в інших країнах, які входять до ЄС, та вважають, що це робити поки зарано. Утім, ми зможемо їх переконати й рано чи пізно Україна стане членом Альянсу”, пояснив Данілов.

Нагадаємо, цими вихідними у канадському Галіфаксі пройшов Міжнародний безпековий форум. Ця щорічна подія залучає до невеликого канадського міста на узбережжі Атлантичного океану сотні знаних експертів та можновладців у галузі безпеки й оборони з усього світу. Цього року Україну на форумі представляла делегація урядовців на чолі із секретарем Ради національної безпеки та оборони Олексієм Даніловим.

Крім того, українська делегація взяла участь у сесії на тему: «Ukraine: Lіberty On the Line». У форматі Chatham-house було обговорено ситуацію на українських кордонах, важливість просування євроатлантичної інтеграції України для забезпечення безпеки в регіоні, необхідність жорсткої реакції цивілізованого світу на провокації РФ та сповідування солідарної позиції євроатлантичною спільнотою.