23 грудня християни відзначають важливе православне свято – День мучеників Міна, Єрмогена і Євграфа. На початку IV століття за імператора Максиміна ці святі постраждали за свою віру в Христа.

Імператор послав святого Міну з Афін до Олександрії, щоб той придушив суспільні суперечності між християнами і язичниками. Прибувши на місця смут, Міна став відкрито проповідувати віру в Христа, і йому вдалося навернути до християнства багатьох язичників.

Коли про це дізнався імператор Максимін, він послав до Олександрії Ермогена, який обіймав посаду керівника областю, щоб він судив іновірця. Але коли Ермоген побачив Міну, він був вражений силою його віри, його лагідністю і терпінням під час страшних тортур. А коли Міна чудесним чином зцілився, Ермоген щиро увірував у Христа.

Дізнавшись про це, обурений імператор особисто прибув до Олександрії і жорстоко вбив помічника Міни, святого Євграфа, а потім наказав відрубати голову Мині й Єрмогену. Їхні останки склали в металевий ящик і викинули у відкрите море. Пізніше ящик знайшли і перевезли до Константинополя.