Поточна оперативна обстановка на півдні України станом на 15.07.2022.

Обстановка в цій операційній зоні стабільно напружена.

Противник продовжує ведення оборонних дій на раніше облаштованих рубежах. Не маючи успіху на лінії зіткнення, противник активізує артилерійські й ракетні обстріли, збільшує кількість авіаційних ударів.

Двічі за день пара наших штурмовиків була атакована ворожим винищувачем Су-35 ракетами «повітря – повітря» над Херсонщиною. Але в жодному випадку наших втрат не допущено. Натомість наші штурмовики двічі зуміли нанести удари по скупченню особового складу та техніки противника в районі Новогригорівки та Давидова Броду.

Парою гелікоптерів Ка-52 ворог намагався нанести вогневе ураження по наших позиціях в Каховському районі. Успіху не мав, наших втрат немає.

Одещину ворог атакував ракетами тричі.

З літаків Су-30 ракетами Х-31 з напрямку Чорного моря по узбережжю ворог атакував два рази. Три ракети було збито в повітрі, ще одна влучила в поле поміж населених пунктів. Її залишки несли вибухову загрозу й були знешкоджені вибухотехніками. Людських втрат немає.

Ще один удар по Одещині стався з напрямку тимчасово окупованого Криму надвечір. Силами протиповітряної оборони ракету знищено над морем.

Влучна робота наших ракетно-артилерійських підрозділів призвела до втрат противника у кількості: 47 росіян, 6 гаубиць «Мста-Б» і 2 122 мм гаубиць, 1 танку Т-62 і 1 машину зв’язку оперативно-тактичного рівня, 8 одиниць броньованої та 14 автомобільної техніки. Результати удару по засобах ППО противника дорозвідуються.

Крім того, під час зачистки території Потьомкіного захоплено БМП-2 противника в справному стані.

Корабельне угруповання ворожого флоту у кількості двох ракетних та двох десантних кораблів перебувають в готовності до нанесення ракетних ударів 16-ма «Калібрами» та продовжують блокувати судноплавство в північно-західній частині Чорного моря.

Сумний випадок чергової загибелі чоловіка, який проігнорував заборону плавання в прибережних водах – додатковий доказ неприпустимості нехтування заходами безпеки. Будьте уважні та свідомі. Дотримуйтесь алгоритмів дій за сигналами повітряної тривоги, ретельно перевіряйте отриману інформацію, довіряйте тільки достовірним офіційним джерелам.

Довіряйте силам оборони, не поширюйте самовільно інформацію про їх діяльність, дислокацію та переміщення. 

Разом переможемо! З Україною в серці!