Олександра Тупицького викликають до Офісу генпрокурора. У відомстві йому мають вручити нову підозру щодо скандального рішення Конституційного Суду про скасування е-декларацій.

Відповідну повістку опублікував адвокат Ростислав Кравець у своєму Фейсбуці. На ній видно особистий підпис генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

Адвокат повідомляє: повістку принесли ввечері і начебто з порушеннями. Він зазначив: підозра стосується якоїсь нової справи. Втім, за його словами з іронічним підтекстом, її ще начебто немає, але “до ранку зроблять”.

Також Кравець підкреслює, що повістку принесли саме у день, коли Верховний суд ухвалив своє рішення. Тобто характеризує це “ударом у відповідь”.

З’явитися до генеральної прокуратури Тупицький має 16 липня.

В іншому своєму дописі Ростислав Кравець зазначив: підозра є новою і стосується “рішення від 27.10.2020”.

Важливо розтлумачити, що оце саме рішення – це скандальна постанова Конституційного Суду України про скасування відповідальності за недостовірну інформацію у деклараціях.

Суд на чолі з Олександром Тупицьким визнав кримінальну відповідальність за недостовірне декларування “неконституційною”. Тоді народний депутат від “Голосу” Ярослав Юрчишин подав у Державне бюро розслідувань заяву щодо захоплення влади Конституційним Судом.

Нагадаємо, у вівторок Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду визнав незаконним Указ Президента Володимира Зеленського від 27 березня поточного року, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.

Радник керівника ОП Михайло Подоляк у коментарі Укрніформу заявив, що на це рішення ВС буде подано апеляцію.

Президент Володимир Зеленський 29 грудня 2020 року підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС терміном на два місяці. 26 лютого своїм указом Президент продовжив відсторонення Тупицького ще на один місяць.

Тупицький оскаржив у ВС укази про своє відсторонення від посади судді КС.

27 березня Президент скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями КСУ.

Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовані за результатами аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО.