У Рівному ввечері 30 грудня виявили вибухівку під дверима квартири матері антикорупційного активіста Віталія Шабуніна. Раніше невідомі підпалили будинок, де були батьки його дружини.

Правоохоронці встановлюють особу або осіб, які можуть бути причетними до закладання саморобного вибухового пристрою. Про це повідомила Національна поліція.

Інформація про виявлену вибухівку надійшла до поліції о 21:20 30 грудня. На місце негайно виїхали вибухотехніки й слідчо-оперативна група.

Вибухівка складається з двох гранат і чорної коробки. Правоохоронці намагаються встановити не лише причетних до цього інциденту, а й їхні мотиви.

Сам Віталій Шабунін на момент публікації новини жодним чином її не прокоментував. Та важливо, що це вже другий протягом року замах на сім’ю активіста.

Нагадаємо у липні, Будинок Віталія Шабуніна підпалили невідомі. У той момент в будинку були батьки його дружини, яких врятувала сусідка.

За 2 тижні перед цим газова служба перевірила лічильник і всі з’єднання в домі, тому газ вибухнути не міг.

Поліція відкрила кримінальне провадження за умисне знищення майна. Втім активіст не згоден з такою кваліфікацією. Він наполягає, що це був замах на вбивство.

Тоді ж на підпал будинку Шабуніна відреагував і президент Володимир Зеленський.

Президент назвав “цинічний” підпал будинку ознакою того, що українське суспільство не може отямитися після численних трагедій і соціальних потрясінь, відмовитися від нецивілізованих форм з’ясування стосунків та перестати “грати в демонстративне насильство”.

“Особисто мене це дуже хвилює та засмучує. Так, я розумію, що подібне трапляється і в інших країнах, але Україна, на мій погляд, повинна вже виходити з епохи конфліктів. Очевидно, що кожен такий випадок кидає тінь на репутацію нашої держави, на наші нові інститути влади й особливо на наші правоохоронні органи”, — написав президент.