996672_1148864015143978_7652973045737623308_n

Терорист Салах Абдеслам, який є головним підозрюваним в організації низки терактів у Парижі в листопаді 2015 року, сьогодні був затриманий у Брюсселі.

Про це заявив прем'єр Бельгії Шарль Мішель, повідомляє «Європравда» з посиланням на бельгійське видання «Le Soir».

«Сьогоднішній вечір приніс безсумнівний успіх у боротьбі з тероризмом. Арештовано троє підозрюваних включно з Салахом Абдесламом», – цитує його Le Parisien.

За даними видання, терориста було поранено під час затримання.

«Протягом останніх місяців було проведено більше сотні обшуків (пов'язаних з пошуком Абдеслама)», – зазначив бельгійський прем'єр.

Абдеслама затримали в одній із квартир у районі Моленбек. Під час затримання підозрюваний був поранений у ногу. Наразі він знаходиться у госпіталі під охороною поліції. Також затримали його спільника, який теж отримав поранення.

Абдеслам та його спільник у вівторок втекли під час антитерористичного рейду, який поліція проводила в брюссельському районі Форе. Після цього вони зв'язалися з людиною, яка протягом декількох місяців була під наглядом поліції.

Вони домовилися зустрітися у Моленбеку. Абдеслам добре знає цей район, адже він жив тут до терактів у Парижі.

Антитерористична операція повинна була відбутися в суботу, але її вирішили прискорити, коли кілька ЗМІ повідомили, що відбитки пальців Абдеслама були знайдені у квартирі в Форе.

26-річний Абдеслам – ключовий підозрваний у нападах 13 листопада, які забрали життя 130 людей.

Він народився у Брюсселі і до атак жив у Моленбеку.

Поліція шукала його вже тривалий час. Як вважають, після нападів він повернувся до Бельгії. Його брат Брахім підірвав себе під час атаки.