Чорноморський флот Російської Федерації збираються поповнити 13 новими кораблями і суднами, частина яких буде оснащена ракетами "Калібр".

Загалом, старт модернізації російського флоту розпочався у 2014 році, коли Російська Федерація анексувала Крим. Про нове поповнення ЧМ РФ повідомив командувач військами Південного військового округу Росії генерал-полковник Олександр Дворніков, передає ТАСС.

Так, він розповів, що на стадії випробувань перебуває патрульний корабель "Дмитро Рогачов", швидкісний транспортно-десантний катер нового проекту і морський буксир "Сергій Балк".

Окрім того, планується надходження ще 13 нових кораблів і суден, в тому числі малих ракетних кораблів різних проектів, оснащених крилатими ракетами "Калібр".

"Калібр" – це  сімейство крилатих ракет, розроблених у Росії. Зокрема, відомо про протикорабельні ракети цього типу і ракети для ураження наземних цілей. Імовірно, на деякі модифікації ракет цього сімейства можливе встановлення ядерної бойової частини.

Щоправда, коли ці кораблі прибудуть в окупований Крим Дворніков не уточнив.

Натомість він повідомив, що за п'ять років анексії півострова російський флот значно посилили нові зразки військової техніки, а процес переозброєння триває. Так, небо над Кримським півостровом зараз контролюють російські системи протиповітряної оборони, зокрема, чотири дивізіони зенітних ракетних систем С-400.

Також з боку моря півострів контролюють ракетні комплекси "Бал" і "Бастіон.

Варто додати,  що росія розгорнула у Калінінградській області батарею С-400 "Тріумф".

Про це повідомляє прес-служба Міноборони РФ. Комплекси охоронятимуть повітряний простір найзахіднішого регіону Росії і перебувають у складі зенітного ракетного полку з'єднання протиповітряної оборони Балтійського флоту.

С-400 прибули з Астраханської області, де проводили початкові бойові стрільби.

Російські С-400 призначені для оборони повітряного простору і здатні збивати літаки стратегічної і тактичної авіації, балістичні ракети, а також вражати гіперзвукові цілі і захищати територію в умовах радіоелектронного та інших видів протидії.

Комплекси здатні вражати аеродинамічні цілі на дальності до 400 кілометрів, а балістичні — до 60 кілометрів.