сб

Служба безпеки України припинила функціонування каналу незаконного ввезення в Україну комплектуючих до пістолетів Glock.

Про це повідомили в  в прес-службі СБУ, передає Корупція Інфо

"Організатор каналу – 33-річний мешканець Західної України. Він замовляв запчастини в одній з європейських країн, особисто збирав їх та продавав через спеціалізовані форуми в Інтернеті. Стволи, затвори, магазини, зворотні пружини, рамки пересилалися через міжнародні служби поштової доставки", – йдеться у повідомленні

За висновками фахівців державних науково-дослідних установ, такі комплектуючі належать до списку товарів військового призначення. Для здійснення міжнародної передачі (імпорту або експорту) цих товарів необхідно отримати дозвіл Державної служби експортного контролю України.

"Cпівробітники СБУ припинили протиправну діяльність організатора каналу "на гарячому" під час спроби продажу двох зібраних пістолетів "Glock-17". Під час обшуків правоохоронці також вилучили комплектуючі до пістолетів та понад 300 набоїв різного калібру", – наголошується в повідомленні.

Слідчим відділом Управління СБ України в Харківській області розпочато кримінальні провадження за ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю), а також ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.