yuJzjonmRK4

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який подовжує мораторій на відчуження сільськогосподарських земель.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави, яке вона надала після анулювання новини про ветування цього ж документа, передає Корупція.Інфо.

"Законом продовжено на один рік строк дії (до 1 січня 2017 року, – ред.) мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення, що дозволить за цей час врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу земель сільськогосподарського призначення та розробити необхідні нормативно-правові акти", – йдеться в повідомленні.

Таким чином, до закону вносяться зміни до пунктів 14 та 15 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України. Кабінету Міністрів України доручається до 1 березня 2016 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення.

"Подовження мораторію дозволить зняти соціальну напругу, яка виникла у суспільстві на фоні політичних спекуляцій з даного питання, та надасть час для розроблення чіткого правового механізму запровадження з часом прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення," – вважають в адміністрації Порошенка.

За реалізацію закону відповідають Міністерство аграрної політики України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, додали в прес-службі президента.