Верховна Рада висловила недовіру генеральному прокурору Руслану Рябошапці, що має наслідком його відставку з посади.
За відповідну постанову проголосували 263 народні депутати.
Проти недовіри проголосували тільки нардепи фракції “Голос”. “Батьківщина” і “ЄС” утрималися.
Ще вчора Верховна Рада на позачерговому засіданні обрала нового прем’єра і 15 членів уряду.
Після цього спікер оголосив про скликання ще одного позачергового засідання у четвер о 18:30, на якому буде розглянуте питання недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці.
У середу комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту проголосувати щодо прийняття чи відхилення постанови про висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці.
Ініціатори недовіри – 119 нардепів. Серед них народні депутати від “Слуги народу”, зокрема, Максим Бужанський та Олександр Дубінський, яких пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським, а також обранці від “Опозиційної платформи – За життя”, в тому числі й Віктор Медведчук та Вадим Рабінович.
Варто зазначити, що телеграм канал Клименко тайм, підкреслив один важливий момент.
Цікавий момент по голосуванню: зазвичай, коли виноситься на голосування питання в прийнятті якого зацікавлена фракція Слуга народу і команда Зеленського, глава Верховної Ради, коли ставить питання на голосування каже – прошу пiдтримати.
Зараз Дмитро Разумков сказав: прошу голосувати.
Голосування за відставку Рябошапки було вільним.
Окрім того, телеграм канал опублікував відео, втечі Петра Порошенка після голосування.
Порошенко стоячи подивився на табло, і впоспіху покинув Раду.
Як пише телеграм канал:
Гарне відео. Результат Порошенко з Ради після провалу. Хотілося б пофантазувати на тему “за дверима перейшов на галоп”. Але помилка з призначенням Рябошапки поки не дає 100% -ного оптимізму.
Як зазначив юрист Андрій Портнов?
Це не просто звільнення Генерального прокурора. Президент України показав сьогодні, що можна і потрібно чинити опір зовнішньому управлінню, іноземним фондам і посольствам. Ми підтримуємо заходи по відновленню державного суверенітету і висловлюємо надію на продовження цього курсу і виправлення минулих помилок.