Намагання запровадити кримінальну відповідальність за розповсюдження дезінформації ставить під загрозу роботу журналістів, адже їх можна буде переслідувати лише за те, що вони виконують власну роботу – так Моніторингова місія ООН з прав людини відреагувала на запропонований владою законопроєкт про медіа.

В організації закликають українську владу утриматися від “встановлення непотрібних обмежень для роботи медіа”.

“Ми поділяємо обурення медіа-спільноти та громадянського суспільства щодо того, що нинішній проєкт закону про дезінформацію не відповідає міжнародним стандартам прав людини, може підривати свободу ЗМІ та призвести до самоцензури”, – наголошують в ООН.

Спроба запровадити кримінальну відповідальність за розповсюдження дезінформації може призвести до переслідування журналістів просто за те, що вони виконують свою роботу, наголошують у Моніторинговій місії.

“Більше того, влада має утриматися від створення органів, відповідальних за моніторинг та фільтрування контенту”, – наголошують в ООН.

“Боротися з дезінформацію та фейками необхідно, але не за рахунок обмеження свободи медіа. Закликаємо Міністерство культури, яке розробило цей перший проект закону, дотримуватися міжнародних стандартів прав людини, продовжити публічне обговорення та забезпечити його відкритість та інклюзивність”, – зазначають в організації.

Нагадаємо, 17 січня міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський і його перший заступник Анатолій Максимчук презентували основні положення законопроєкту про дезінформацію. Автори пропонують запровадити штрафи за поширення дезінформації та ув’язнення – за розповсюдження дезінформації за допомогою ботоферм і їхнє фінансування. Також пропонується створення організації журналістського самоврядування, яка видаватиме посвідчення професійного журналіста, а також запровадження посади Уповноваженого з питань інформації, який шукатиме дезінформацію.