Гуманітарна катастрофа в Криму триває вже шість років, тому проблема там не в припиненні подачі води.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. На його думку, суть проблеми полягає в тому, що російські окупанти піддають насильству, репресіям та гонінням кримськотатарський народ, а також етнічних українців.

“Поясніть прем’єр-міністру України Денис Шмигаль, що гуманітарна катастрофа на Кримському півострові триває вже більше 6 років, з кінця лютого 2014 року, коли збройні сили Російської Федерації захопили Крим.

І суть цієї гуманітарної катастрофи полягає не в припиненні постачання дніпровської води по Північно-Кримському каналу, а в тому, що російські окупанти піддають насиллю, репресіям та гонінням кримськотатарський народ – корінний народ Криму, а також етнічних українців”, – пише Рефат Чубаров.

За словами Чубарова, усунення причин гуманітарної катастрофи в Криму, як і припинення екологічних руйнувань з боку російських окупантів, мовної та релігійної дискримінації, можливо тільки одним шляхом – деокупації Криму і відновлення державного суверенітету України.

“Усунення причин гуманітарної катастрофи в Криму, як і припинення здійснюваних російськими окупантами екологічних руйнувань, штучного заміщення етнічного складу населення Криму, мовної та релігійної дискримінації можливо лише одним шляхом – деокупацією Криму і відновленням державного суверенітету України над Кримським півостровом та прилеглими до нього акваторіями Чорного та Азовського морів. Що тут незрозумілого для прем’єр-міністра воюючої держави?”, – зазначив він.

Як повідомлялось раніше, глава уряду Денис Шмигаль заявив, що Україна готова забезпечувати людей в анексованому Росією Криму прісною водою в разі гуманітарної катастрофи на півострові.

“У разі необхідності забезпечити людей водою, якщо гуманітарна катастрофа, звичайно, Україна будь-де, в Криму чи десь в іншому місці, буде забезпечувати українців водою і всім необхідним, медикаментами, їжею і так далі”, – сказав він.

За словами Шмигаля, на даний момент постачання дніпровської води до Криму стало технічно неможливим.

“Кримський канал перекритий, і вже не одне розслідування журналісти зробили, що неможливо сьогодні поставити воду в Крим по наявній інфраструктурі, необхідно вкладати кошти, ремонтувати цю інфраструктуру”, – зазначив прем’єр.

Нагадаємо, Кримський півострів стрімко пересихає. Без води щодня залишаються все нові села, а в міста її подають за годинами. Люди залишають насиджені місця, оскільки через посуху не можуть нічого вирощувати й заробляти на сільському господарстві.