З боку Угорщини цинічно висловлюватись про фінансові питання інших країн, тоді як вона сама отримує чималі гроші від Євросоюзу. До того ж, допомога Україні – не благодійність, а внесок у власну безпеку.
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.
Зазначимо, що раніше сьогодні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав Україну «фінансово неіснуючою».
«Чергова антиукраїнська заява. Зовсім не дивуємося, що вона отримала миттєву схвальну реакцію в Москві. Цинічно, що угорське керівництво висловлюється про фінансові питання інших країн в той час, коли сама Угорщина отримує чималі гроші від Європейського Союзу для підтримки своєї економічної стабільності. Закликаємо Віктора Орбана глянути правді в очі: підтримка України — не благодійність. Підтримуючи Україну, Європа інвестує, насамперед, в свою власну безпеку», – відповів Орбану представник МЗС Олег Ніколенко.
Він додав, що угорська влада має бути вдячна Україні за мирне небо над Будапештом та іншими європейськими містами.
До речі, заяву Орбана похвалив Дмитро Медведєв. Він написав: «Можна лише додати, що як тільки закінчиться західне фінансування, закінчиться сама Україна. Адже вона нікому не потрібна».
Як бачимо, політика Угорщини не зазнала суттєвих змін у сторону підтримки України і країна продовжує вести більш проросійську політику. Так зокрема глава МЗС Угорщини Петер Сійярто 11 квітня відвідав Росію з офіційним візитом. Мета його поїздки – вирішення питання постачання газу та нафти.
Про це одному з українських ЗМІ розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, Україні не потрібно відкидати Угорщину навіть через проросійську політику.
Борис Тизенгаузен зазначив, що Угорщина внесена у список недружніх країн, тому що вимушено приєдналася до європейських санкцій проти Росії.
На його думку, є європейські країни, які відмовилися повністю від російських енергоносіїв і нормально себе почувають.
Є країни, які сидять на цьому шпагаті, роблять проросійські заяви, зараховують себе до російської родини, катаються до Путіна попросити чергову знижку, але все одно повертаються назад і хочуть жити, отримувати гроші від ЄС,
– пояснив він.
Політтехнолог зізнався, що радіє ослабленню впливу Росії, яке викликане посиленням санкцій Заходу проти країни-агресорки. Це відчувається і в політиці інших країн.
Борис Тизенгаузен зосередив увагу, що Угорщина періодично саботує проти прийняття санкційних пакетів проти Росії. Проявляє вона це по-різному.
“Від дрібних пакостей, щоб виключити патріарха Кирила із санкційного списку чи російських олігархів до великого саботажу десятого чи одинадцятого пакета”, – пояснив він.
До того ж, імовірно, ще є причини тісних зв’язків Угорщини та Росії.
Чи там якийсь компромат дуже жорсткий на когось є, чи просто дешеві енергоресурси дають можливість купувати фактично електорат свій власний у країні?
– поцікавився політтехнолог.
На його думку, Україні у будь-якому випадку ще доведеться розмовляти з Угорщиною.
“Це наші сусіди. Вони також будуть приймати рішення щодо того, підемо ми в ЄС чи ні”, – пояснив він.
Тизенгаузен наголосив, що Україна може цілком замінити Росію у дружбі із Угорщиною. Втім, для цього доведеться розв’язувати проблеми, наприклад, питання мови закарпатських угрів. У протилежному випадку неприємності будуть подвоюватися.
Відносини з Угорщиною змінилися на тлі її політики після повномасштабного вторгнення РФ в Україну і з Польщею.
«Наші відносини з Угорщиною дуже змінилися через позицію Угорщини щодо України та Росії… Колись у нас була дуже сильна співпраця на рівні Вишеградської групи [Чехія, Угорщина, Польща та Словаччина], зараз значно менше», – сказав прем’єр країни Моравецький у Вашингтоні, повідомляє Reuters.
За його словами, Варшава тепер тісніше співпрацює з Румунією та країнами Балтії.