ОБСЄ

ОБСЄ збільшить кількість спостерігачів на Сході України та розширить їх присутність до 11 пунктів перебування для контролю дотримання Мінських домовленостей.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко в суботу у Вінниці, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Наразі спеціальна моніторингова місія ОБСЄ була збільшена із 350 до 500 осіб. Ми вважаємо, що це є недостатньо… Тому нами була висловлена пропозиція щодо збільшення чисельності ОБСЄ для того, щоб вони були на кожному пункті, а ми визначили зараз 11 пунктів, де мають бути розташовані постійно діючі спостерігачі ОБСЄ. Це станіца Луганська, Щастя, Попасне, Луганське, Авдіївка, аеропорт «Донецьк», Волноваха, Гранітне, Широке і район біля Горлівки. Впевнений, якщо там будуть постійно діючі пости, представники спільного центру, ми зможемо забезпечити ефективне перемир'я», – констатував Порошенко.
   

Він наголосив, що Україна «не сприймає фейкові відводи важкої артилерії, яку нам намагалось продемонструвати російське телебачення», адже спостерігачів ОБСЄ так і не допустили на місця відведення техніки. Водночас, Україна демонструє прозорість у дотриманні процедури Мінських домовленостей про перемир'я.

«Ми вимагаємо від підтриманих росіянами бойовиків дотримання інформування по чотирьох компонентах. Перше, місце, звідки виводиться техніка, друге – кількість, третє – маршрут і четверте – місце, де вона буде зберігатись під контролем, спостереженням і перевірками ОБСЄ», – наголосив Президент України.