Національне антикорупційне бюро та САП повідомило про підозру в гучній кримінальній історії колишньому керівнику державної компанії “Укрхімтрансаміак” та соратнику Януковича Віктору Бондику. Зараз йому інкримінують використання службового становища у 2017 році.

Це призвело до збитків 42,5 мільйони гривень для державного підприємства. Про це розповів Сергій Лещенко у своєму відеоблозі “Чесна політика”.

Він наголосив, що розташування Бондика зараз невідоме.

“Слідство встановило, що Бондик організував безпідставні правки до нормативних актів щодо ремонту на об’єкті аміакопроводу”, – пояснив журналіст.

Зокрема, замість використання безплатного ґрунту, який залягає на місці трубопроводу, він розпорядився застосувати бентонітову глину, яку видобувало підконтрольне йому приватне підприємство.

“У результаті державне підприємство перерахувало понад 42,5 мільйони гривень за матеріал, якого насправді не потребувало”, – зазначив Лещенко.

Як пояснив Лещенко, він є братом колишнього юриста з команди президента-втікача Віктора Януковича Валерія Бондика.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі 15 червня 2016 року звільнило Бондика з посади директора ДП “Укрхімтрансаміак” у зв’язку з порушенням законодавства та обов’язків за контрактом, а також за невиконання вимог Державної фінансової інспекції.

У березні 2017 року Генеральна прокуратура України повідомила Віктору Бондику про підозру в розтраті ним державного майна на суму 2,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, що раніше суд Європейського Союзу загальної юрисдикції вперше анулював санкції, які запроваджували проти президента-втікача Віктора Януковича.

Про це йдеться на офіційному сайті суду.

Суд анулював рішення Ради ЄС від 2019 року про продовження санкцій, накладених на колишнього президента України Віктора Януковича та його сина Олександра. Фактично рішення суду стосується санкцій, які вже втратили чинність, оскільки у березні цього року їх продовжили на підставі уже нормативно-правового акту.

Тобто активи Януковича та його сина залишаються замороженими до 6 березня 2022 року. Нюанс полягає у тому, що експрезидент оскаржував ці санкції у суді, але поки судді винесли рішення, то документ уже втратив чинність, оскільки був продовжений на підставі іншого акту.

Коли проти особи застосовуються багаторічні санкції, то перед їхнім продовженням Рада ЄС зобовʼязана перевірити, чи дотримувалось право цієї людини на судовий розгляд в розумні терміни. Однак суд заявив, що Рада не змогла встановити цього.

«За цих обставин Суд заявляє, що неможливо встановити, що до схвалення оскаржуваних актів Рада переконалася у тому, що українські судові органи дотримали право на ефективний судовий захист цих осіб в контексті кримінальної справи», — йдеться у повідомленні суду.

Тобто, якщо надалі Київ не надасть суду відповідні докази, то ЄС може не продовжити санкції після 6 березня 2022 року.

В останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів Януковича через недостатні докази від українського слідства, але санкції проти самого Віктора Януковича ще не анульовували жодного разу.