Вже майже 3 місяці на фронті триває контрнаступ. Та це має певні успіхи. Прота наступальна кампанія українських Сил оборони може тривати доти, доки погода остаточно не зіпсується, тобто ще два з половиною – три місяці.
Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив офіцер резерву ЗСУ, військовий експерт Андрій Крамаров.
Він вважає, що принципово важливими є дві речі: обсяги і темпи постачання Україні зброї, зокрема, ракет ATACMS та TAURUS.
Не так давно представник ГУР Вадим Скібіцький повідомив, що Росія веде розвідку об’єктів критичної інфраструктури України та може розпочати атаки на них наприкінці вересня чи в жовтні.
Водночас у ВПС говорять про те, що ворог нарощує виробництво ракет, щоправда, меншими темпами, ніж це було торік.
Крамаров прокоментував це:
«Я абсолютно переконаний у тому, що Росія не відмовилася від планів знищення нашої критичної інфраструктури. Розвідувати її немає сенсу, адже вони і так знають, де розташовані наші об’єкти. Ймовірно, вони більше роблять акцент на тому, щоб розвідати, де і які засоби ППО та на яких ділянках у нас встановлені для прикриття критичної інфраструктури.Проте можливостей для таких масованих ударів, як були минулого року, в них вже немає, в них запас ракет вичерпаний», — зазначив він.
Крамаров додав, що вони намагаються організувати виробництво, враховуючи проблеми, які в них є, зокрема, з постачанням комплектуючих.
Також за останніми даними ГУР, є 270 балістичних ракет оперативно-тактичного рівня «Іскандер-М» і близько 85 «Кинджалів». Тобто вони змогли розпочати виробництво «Кинджалів» і наростити його.
«Є також крилаті ракети, але крилатих вони можуть виробляти більше, плюс додатково, звичайно, «Шахед» поки що нікуди не дівся. Їх вони також будуть використовувати. Окрім того, вони намагаються вдосконалити їх у контексті їхньої системи наведення і навігації. Отже, ворог не відмовився від атак, але намагатиметься бити обережніше, точніше», — сказав Крамаров.
На запитання журналіста чи буде ворог витрачати свої ракетні запаси для атак на інфраструктурні об’єкти військовий експерт відповів так:
«Ні, це непорівнянні ресурси. Зазвичай на лінії фронту вони використовували ракети С-300 «земля – земля». Вони в них також є в достатній кількості».
Окрім цього, він сказав, що це буде два паралельні процеси. На фронті так само продовжуватимуться важкі бої, на Куп’янсько-Лиманському напрямку вони будуть намагатися посилити свій тиск.
«Вони навіть з Білорусі забрали всі свої війська, щоб перекинути на цей напрямок. Тому резерви в них введені. Щонайменше їм потрібно втримати оборону на півдні. Звичайно, для того, щоб підірвати наші логістичні можливості – ми прекрасно пам’ятаємо, що таке локдаун. Це негативно позначатиметься, зокрема, і на нашій логістиці, на постачанні, на функціонуванні нашої армії.Їхнє завдання – максимально затягнути конфлікт у тих межах, в яких він залишився, щоб змусити Україну сісти за стіл переговорів», — зауважив експерт
Додамо, що Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив позитивну новину. За його словами, у Заходу вже немає жодних червоних ліній щодо передачі Україні далекобійної зброї, зокрема ракет ATACMS та TAURUS.
«У ракети ATACMS є п’ять бойових частин, чотири з яких – це розумні касетні боєприпаси. Вони потрібні нам зараз на всій лінії фронту, передусім для ударів по скупченнях противника. Ракети TAURUS ми будемо використовувати так само, як використовуємо ракети Storm Shadow та Scalp EG, тобто вони нам потрібні просто для того, щоб поповнювати запас і продовжувати методично розбивати ворога вже глибше в тилу. Але ATACMS дасть нам нову можливість завдавати більш ефективних ударів по першій лінії тилу окупантів», — сказав він.
Крамаров підкреслив, що ці ракети можуть повністю змінити хід війни і прискорити просування ЗСУ.