Для початку контрнаступу Україні потрібно отримати всю заплановану бронетехніку та провести злагодження своїх сил. Швидше за все, саме контрнаступ відбудеться у серпні.

Про це йдеться у матеріалі Forbes. Найближчі тижні можуть стати переломними на фронті, а від того, як розвиватимуться події у липні – серпні, залежатиме майбутнє війни.

На відміну від українських позицій, які після відступу з Лисичанська мають широкі фланги та відкритий тил, російські війська мають багато вразливих місць.

На правому березі Дніпра, в Херсонській області знаходиться близько 15 000 російських солдатів, забезпечення яких тримається на двох мостах (Антонівський та Антонівський залізничний) та греблі Каховської ГЕС.

Знищення переправ через Дніпро суттєво ускладнює подальший можливий поступ ЗСУ на правий берег, тому, швидше за все, командування Збройних сил вибере тактику вогневого впливу на ці мости.

Росії доведеться вибирати: або відступити з правого берега і отримати великий репутаційний розгром, або тримати велике військове угруповання з незахищеними логістичними маршрутами та постійним ризиком її відрізання від ліній постачання (фактично оточення).

Інше вразливе місце – Запорізький напрямок, який є ключем від півдня України. Без нього ідея сухопутного коридору із Кримом зазнає фіаско.

До того ж у разі деокупації, наприклад, Мелітополя чи напряму Пологи – Бердянськ, розриваються логістичні маршрути росіян між Донбасом та Півднем. Утримання Росією військ на лівобережній Херсонщині від Енергодару до Криму матиме такі ж загрози, як і у випадку правого берега Херсонської області. Забезпечення цього угруповання триматиметься на двох вузьких ділянках суші із Криму.

Третє вразливе місце росіян – лінія Вовчанськ – Куп’янськ – Ізюм. Проблемність цієї ділянки в тому, що ця частина окупованої Харківщини фактично відрізана від Луганської області річкою Оскол та Оскольським водосховищем.

Через Оскольське водосховище завдовжки 80 км від Куп’янська до Оскола є лише два мости. При цьому в Ізюмі зосереджено найбільше угруповання військ ворога. Відрізання його від шляхів постачання може стати серйозною проблемою для Росії та, можливо, навіть причиною відступу військ.

“Головне правило, яке мають зрозуміти українці, які знаходяться далеко від лінії фронту: Росія не вміє компенсувати військові невдачі інакше, ніж через терор. Кожна поразка призводитиме до того, що росіяни намагатимуться помститися ракетними ударами по українських містах… Варто уникати знаходження поряд із великими об’єктами, такими як будинки культури, навчальні заклади, промислові об’єкти, військові частини тощо», – йдеться у матеріалі.

Крім того, у матеріалі Forbes йдеться про те, що HIMARS змінили правила гри на фронті

ЗСУ має кілька тижнів “затишшя” артилерії ворога для того, щоб максимально ускладнити його становище і піти в контрнаступ на Херсонщині, під Харковом і Запоріжжем.

“Поки Росія поступово відводить свої склади на більшу відстань, Україна намагається домовитися про постачання ракет більшої дальності для MLRS. У разі їхнього постачання відвести склади боєприпасів за межі дії MLRS буде майже неможливо. Росії доведеться суттєво скорочувати витрати снарядів. І можливо навіть відмовлятися від певних напрямів, щоб скоротити лінію фронту”, – йдеться у статті.

Перші далекобійні системи, які отримує Україна, різко змінили ситуацію на фронті. І це не тільки HIMARS, а й гаубиці М777 з GPS, які дозволяють стріляти високоточним снарядом Excalibur на відстань до 40 км, а також німецькі установки Panzerhaubitze 2000 з дальністю до 65 км та можливістю використовувати SMART снаряди з системою самонаведення на ціль.

Високомобільні системи HIMARS щоразу завдають удару з нової позиції. Також перед атакою ЗСУ можуть використати дешевші радянські системи, які відволікають на себе увагу російських ППО. І вже потім відбувається удар високоточною зброєю.