Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький розповів, що бачився з генпрокуроркою Іриною Венедіктовою 19 травня і тоді вона не озвучувала йому жодних претензій, тому відео 26 травня стало для нього “повним нєжданчіком”.

Про це відомо з інтерв’ю Холодницького “НВ” та “Радіо Свободі”

“Повний “нєжданчік”. Я думаю, я не перший і не останній, для кого такі історії стають “нєжданчіком”. Згадую слова (колишнього генпрокурора Руслана) Рябошапки, для котрого також було несподіванкою звинувачення Венедіктової в продажі справ.

А потім був (ексзаступник генпрокурора Віктор) Трепак, який в понеділок прийшов на роботу в Офіс ГПУ і взнав, що розподіл обов’язків змінили”.

За словами Холодницького востаннє він бачив Венедіктову 19 травня і тоді вони обговорювали питання підслідності певних кримінальних проваджень, карантинних обмежень.

Очільник САП розповів, що у той день Венедіктова не озвучувала жодних претензій.

Керівник антикорупційної прокуратури також зазначив, що взагалі не розуміє, “для чого це починалось”, оскільки претензії генпрокурорки більше стосуються вироків, що не є компетенцією САП: “Якщо початок провадження, оголошення підозри чи її не оголошення, направлення справи до суду залежить як від слідчого, так і прокурора, то винесення вироків ні від слідчого, ні від детектива, ні від прокурора САП не залежить”.

У своєму інтерв’ю “Радіо Свобода” 22 травня Холодницький назвав стосунки з Венедіктовою “робочими”.

“З генпрокурором, як і з попередніми (це вже п’ятий виходить на моєму ліку), нормальні, робочі відносини. Вона проводить наради. Чи принаймні проводила раніше. Зараз, може, мене не кличуть. Не знаю. Але щопонеділка там є загальні наради. Я завжди беру участь, мені цікаво, як працює не тільки САП, а й увесь Офіс генпрокурора. Робочі відносини.

Вона (Венедіктова – ред.) як генпрокурор, яка тільки приступила до виконання обов’язків, цікавиться багатьма провадженнями. І ми надаємо ту інформацію, яку ми вважаємо за необхідне і за можливе надати, не порушуючи таємницю слідства, у тих чи в інших провадженнях”.