Щороку вартість реєстрації машини в Україні змінюється. Крім того, умови постановки транспорту не облік за останні кілька років теж змінилися. Державний збір до Пенсійного Фонду в основному залежить від прожиткового мінімуму. Скільки потрібно заплатити за реєстрацію нової машини, які документи потрібні і де ставлять на облік, передає Корупція.Інфо


Як працюють старі відділення МРЕВ — Сервісні центри МВС

Не всі знають, але кілька років тому традиційні відділення МРЕВ поміняли свою назву і функції — тепер вони називаються Сервісні відділення МВС. Головна відмінність від старих реєстраційних відділів — перелік і якість послуг, що надаються. Нові відділення МВС відповідають за те, щоб власники машин без проблем могли зареєструвати свій транспорт, а також отримати номерні знаки і техпаспорт.

Реєстрація автомобіля 2018: перше оформлення

Купівля нового авто передбачає реєстрацію в Сервісному центрі МВС. Крім того, якщо навіть була куплена стара машина, але не в нашій країні, то реєстрація також обов’язкова.

Під час проведення процедури доведеться сплатити податковий збір: вартість всіх бланків і послуг сервісного центру. Також власник транспортного засобу виплачує збір до Пенсійного фонду України.

Але якщо транспортний засіб ввозиться з іншої країни, з оціночної вартості машини сплачуватися акцизний збір, ввізне мито і ПДВ. Податки і ціна транспортного засобу складаються і обчислюється збір в ПФ.

При покупці авто в салоні вартість розраховується тільки на основі вартості покупки.

Реєстрація автомобіля в 2018 році: що змінилося

Починаючи з 1 січня 2018 року процедура оформлення машини зазнала змін. Це пов’язано з тим, що прожитковий мінімум в країні виріс — 1762 гривень (виріс на 62 гривень, у порівнянні з минулим роком).

Популярне: “Батьків розстріляли, а дитину втопили живцем”: Моторошне вбивство цілої родини

При цьому навіть настільки невелике зростання прожиткового мінімуму впливає на розмір суми ставки збіру до Пенсійного фонду.

Для того, щоб визначити вартість податкового збору при першій реєстрації, всі автомобілі поділені на три групи за критерієм вартості. Від того, до якої групи віднесено авто, залежить і рівень збору.

Перша група. Згідно із законом, якщо ціна машини не перевищує 290 730 гривень, то в пенсійний фонд слід заплатити 3% від вартості. При цьому вартість транспортного засобу не повинна перевищувати 165 розмірів прожиткового мінімума.

Друга група. До цього розряду потрапляють автомобілі вартістю до 510 980 гривень. Сума збору складе 4% від повної вартості об’єкта. При цьому авто не повинно коштувати більше 290 прожиткових мінімумів.

Третя група. Якщо ж ціна на транспортний засіб перевищує 510 980 гривень, то в ПФУ доведеться віддати 5% від повної вартості авто.

Де сплатити збір до Пенсійного фонду України

Державний збір оплачується на рахунок фонду того району, в якому зареєстрований сервісний центр за місцем реєстрації юридичної особи.

Реєстрація автомобіля 2018: хто звільняється від сплати податків

Від першої реєстрації машини звільняються люди, які мають офіційну групу інвалідності.

Щоб уникнути сплати податку, слід звернутися в сервісний центр МВС і пред’явити документи, що підтверджують, що автомобіль обладнаний відповідно до законодавства для людей з інвалідністю.

Документи для реєстрації нового автомобіля:

Заява;
Рахунок з автосалону;
Транзитні номера (червоного кольору). Їх видають в автосалоні;
Якщо машина вітчизняного виробництва, то додатково буде потрібно акт прийому-передачі транспортного засобу. У ньому зазвичай вказується або дані салону, який продав машину, або постачальника, який надав послугу.
Якщо ж авто купили не в Україні, тоді буде потрібно митна декларація. На ній обов’язково повинна стояти митна печатка. Також вам потрібно буде надати сертифікат відповідності на автомобіль.
Зняття з обліку і реєстрація б/у автомобіля
Для переоформлення б/у авто слід пред’явити:

паспорт старого господаря і нового власника;
ІПН продавця і покупця;
техпаспорт (свідоцтво про реєстрацію авто);
договір купівлі-продажу
Для перереєстрації машини за дорученням будуть потрібні:

доручення;
довідка нотаріуса, яка підтверджує справжність довіреності;
довідка про несудимість.
У разі покупки машини, яка була куплена раніше в кредит, додатково буде потрібно:

довідка з банку про погашення кредиту;
довідка про те, що банк не проти переоформлення машини.
Реєстрація уживаного авто, привезеного з-за кордону

Щоб зареєструвати автомобіль, привезений, наприклад з Європи або США, буде потрібен наступний пакет документів.

Заява;
Паспорт;
ІПН;
Документи про реєстрацію автомобіля в країні, де він був придбаний. Крім того, в список документів входять: свідоцтво про реєстрацію, техпаспорт, інформація про номерні знаки, номер кузова, двигуна і шасі. Також буде потрібно переклад документів з печаткою компанії, яка його зробила;
Номерні знаки, які вказані в документах на машину;
Сертифікат відповідності на автомобіль;
Митна декларація та її копія.