Президент Володимир Зеленський доручив МЗС активізувати контакти з партнерами для збільшення тиску на Росію з метою продовження нормального експорту українського зерна.
Про це президент розповів у своєму Telegram-каналі після селекторної наради щодо нічних ударів РФ по Одещині, Житомирщині та інших регіонах.
“Військовим дав доручення посилити захист людей і портової інфраструктури, а МЗС – активізувати контакти з партнерами для збільшення тиску на державу-терориста та продовження нормального експорту українського зерна”, – заявив Зеленський.
Зазначимо, що Росія 17 липня заявила про зупинку дії “зернової угоди”, пише “Європейська правда”..
Україна звернулась до Туреччини та ООН із пропозицією продовжити функціонування “зернового коридору” в межах Чорноморської зернової ініціативи без Росії, яка вийшла з домовленостей.
Кремль пригрозив “ризиками” сторонам, які зважаться на продовження “зернової угоди” без участі РФ.
Також зазначимо, що можливість продовження дії зернового коридору після виходу Росії з угоди є, але ніхто не може гарантувати, що РФ не атакуватиме кораблі.
Про це в ефірі “Радіо Свобода” заявив посол України в Туреччині Василь Боднар.
“Фізично кораблі можуть проходити з портів Одеси через територіальні води Румунії, Болгарії і Туреччини, або інспектуватися, або ні. Це вже залежно від того, як буде вирішено сторонами діючої ініціативи”, – сказав Боднар.
Він пояснив, що оскільки Україна, Туреччина та ООН не вийшли з цієї ініціативи, вона продовжує бути чинною для цих сторін, зазначає «Європейська правда».
“Єдиним питанням є фізична загроза. Тобто коли була підписана угода, країна-агресорка дала гарантії не атакувати кораблі і портову інфраструктуру”, – сказав посол. Тепер, за його словами, такої гарантії немає.
Як варіант, каже Боднар, є можливість працювати зі страховиками, але тут теж виникають питання відповідальності за безпекові ризики.