У 2019 році неоподатковувана ПДФО сума добових для відряджень у межах території України складає 417,3 грн. Про це повідомили в прес-службі Державної фіскальної служби.

Нагадаємо, що минулого року ця цифра дорівнювала 372,30 гривень, що пропорційно мінімальній заробітній платі в 2018 (3723 грн).

При цьому сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та, відповідно, відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ як додаткове благо.

Зазначимо, що до оподатковуваного ПДФО доходу платника податку — фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням (добові):
у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, для відряджень за кордон — не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день, як це визначено пп. 170.9.1 ст. 170 ПКУ.

Зазначимо, що відповідно до ст. 8 Закону "Про Державний бюджет України на 2019 рік" мінімальна заробітна плата з 01.01.2019 р. зросла та становить 4 173 грн.