Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий показати публічно ще одну стенограму перемовин телефоном зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським. Водночас він підкреслив, що це буде поганим прецедентом.

Таку заяву Трамп зробив під час спілкування з журналістами на Південній галявині Білого дому перед вильотом у штат Джорджія. Він, зокрема, згадав квітневу телефонну розмову з українським президентом, під час якої привітав того з перемогою на президентських виборах.

Тепер їм потрібен мій перший дзвінок із Зеленським. У мене перед липневим дзвінком була телефонна розмова з президентом України ще у квітні. Я розумію, що їм це сподобається, і у мене немає проблем з тим, щоб передати стенограму їм,– підкреслив господар Білого дому.

Водночас він запевнив, що опублікує стенограму, якщо демократи цього захочуть. І зробить американський президент “із задоволенням”.

“Не бачу з цим проблем, але мені не подобається це робити, тому що це такий поганий прецедент”, – зазначив Трамп.

Сьогодні ж він знову виступив із заявою:

«Щоб продовжити бути найбільш відкритим президентом в історії, я оприлюдню цього тижня стенограму першої, а тому і найбільш важливої телефонної розмови, яку я мав із президентом України. Я впевнений, що ви знайдете це заманливим», – написав Трамп у Twitter.

Варто зазначити, що Президент США Дональд Трамп заявив, що із задоволенням би прийняв у Білому домі свого українського колегу Володимира Зеленського.

Вищезазначене Трамп сказав під час розмови з журналістами на південній галявині Білого дому. Захід транслювали американські інформаційні телекомпанії.

Також американський президент висловив сподівання, що Зеленський найближчим часом відгукнеться на цю пропозицію. Точні терміни майбутньої зустрічі Трамп не назвав.

Я говорив із ним двічі. Я б дуже хотів, щоб він приїхав до Білого дому, якщо, звичайно, він хоче приїхати. Думаю, він відвідає його дуже скоро. Я був би радим його тут прийняти,– заявив Трамп.

Крім того, Трамп укотре назвав українського президент хорошою людиною.

“Його обрали у той час, коли в Україні можна було спостерігати неймовірну корупцію, яка мене сильно турбує”, – додав президент США.

Нещодавно помічник українського президента Андрій Єрмак розповідав, що на минулій зустрічі в Нью-Йорку Зеленський і Дональд Трамп обговорювали питання нового візиту. Зеленський знову планує зустріч із Трампом.

Крім того, під час спілкування з Трампом український гарант зазначив, що його американський колега ніколи не бував в Україні, тому й запросив його здійснити офіційний візит. Американський президент, зі свого боку, пообіцяв, що відвідає Україну.