Військовий прокурор Костянтин Кулик 7 липня не з'явився на призначене за його ж позовом засідання апеляційного суду Києва, в якому він повинен був оскаржити рішення Солом'янського районного суду про арешт його майна по кримінальній справі про незаконне збагачення.

Про це повідомила прес-служба САП, передає Корупція.Інфо.

Наступне засідання апеляційного суду Києва по цій справі призначено на 19 липня.

Нагадаємо, Солом'янський районний суд Києва повністю задовольнив клопотання САП і заарештував на час досудового розслідування два автомобіля, три квартири, земельну ділянку, два паркомісця, одне нежитлове приміщення та ряд банківських рахунків, якими володіє військовий прокурор АТО Кулик.

Детективами НАБ України здійснюється досудове розслідування, а Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою – процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом набуття прокурором сил АТО Генеральної прокуратури України Куликом у власність активів у значному розмірі, законність набуття яких не підтверджено доказами, за ч. 2 ст. 368-2 КК України "Незаконне збагачення".

Досудове розслідування встановило, що протягом 2011 – 2016 років Кулик набув у власність ряд коштовних об’єктів нерухомого майна та автомобілів, вартість яких значно перевищувала його офіційний дохід. Право власності у переважній більшості оформлено на близьких осіб.

Стаття "незаконне збагачення" у теперішньому вигляді з’явилася у Кримінальному кодексі України лише у 2015 році. Ця норма закону у правозастосовній діяльності правоохоронних органів України та спеціалізованих антикорупційних органів є новою, і на даний час правоохоронними органами України жодній особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не інкримінувалась.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

З метою відшукання речей та документів, що мають значення для справи 29.06.2016 детективами НАБ України проведено обшук за місцем проживання К. Кулика. Того ж дня детективами НАБ України за погодженням із процесуальним керівником вручено письмове повідомлення про підозру К. Кулику у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 368-2 КК України.

4 липня Солом'янський районний суд Києва відсторонив Кулика на час проведення слідства від виконання обов'язків терміном на 2 місяці до 4 вересня 2016 року для забезпечення безперешкодного проведення слідства. Кулик збирається оскаржувати рішення суду про своє звільнення з посади військового прокурора.