На зустрічі генерального прокурора України Юрія Луценка з новообраним Президентом України Володимиром Зеленським обговорювалося питання можливої ​​передачі справ. Про це повідомив радник Зеленського Дмитро Разумков в ефірі політичного ток-шоу "Пульс".

"На зустрічі з генеральним прокурором обговорювалося питання можливої ​​передачі справ. І, скажімо так, якихось питань, пов'язаних з тим, що Зеленський підтримує Луценка в питанні того, що він буде залишатися на цій посаді, звичайно, не було", – сказав Разумков.

Він зазначив, що на думку Зеленського, генеральним прокурором має стати інша людина.

Окрім того, нещодавно, Разумков в черговий раз підкреслив, що глава ГПУ Юрій Луценко повинен піти у відставку – "генпрокурор повинен мати хоча б юридичну освіту". Однак втримати його на посаді може лише Верховна Рада.

"Допомогти на момент переходу і передати справи – це, з одного боку, їхня добра воля, а з іншого боку, їх обов'язок", -заявив Разумков.

Інформацію про зустріч, журналістам "Bihus.info" підтвердила також речниця генпрокурора Лариса Сарган.

За її словами, зустріч тривала дві години.

"Офіційна зустріч на запрошення новообраного президента з генпрокурором", – заявила Сарган.

За інформацією журналістів, зустріч була в офісі Зеленського та "Кварталу 95" в Києві на вулиці Білоруській, тривала дві години і стосувалася нібито роботи правоохоронних органів, в тому числі – Генпрокуратури.

Водночас у Bihus.info зауважують, що вже в понеділок, 13 травня після зустрічі Зеленського та Луценка, прес-служба Окружного адміністративного суду Києва заявила, що Генпрокуратура розпочала досудове розслідування за фактом можливого втручання в діяльність суддів вищими посадовими особами держави по рішенню щодо незаконності націоналізації "Приватбанку".

Зазначається, що судді просили розпочати досудове розслідування щодо діючого президента Петра Порошенка, міністра юстиції Павла Петренка і голови Нацбанку Якова Смолія.

"Суддям не сподобалося, як посадовці коментували суддівське рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку на засіданні РНБО 18 квітня. Судді вважають це погрозою судовій системі. При цьому визнання незаконним рішення про націоналізацію банку – на руку олігарху Ігорю Коломойському, котрий не приховує свого бажання повернути контроль над банком", – пишуть журналісти.