Канцлер Федеральної республіки Німеччина Олаф Шольц ще в лютому пропонував президентові України Володимиру Зеленському залагодити конфлікт із очільником Кремля Владіміром Путіним, відмовившись від планів вступити до НАТО.
Як повідомляє The Wall Street Journal, глава української держави відмовився від такого рішення.
У матеріалі уточнюється, що Шольц запропонував загасити конфлікт між Росією та Україною на зустрічі у Мюнхені 19 лютого.
Він запропонував Зеленському відмовитися від вступу України до НАТО та оголосити нейтралітет у рамках ширшої угоди з міжнародної безпеки між Росією та Європейським союзом.
«Цю угоду підписали б Путін і Байден, які спільно гарантували б безпеку України», — пише видання.
Зеленський відмовився від цієї пропозиції. Він зазначив, що більшість громадян України підтримують вступ країни до НАТО.
Президент Володимир Зеленський відповів, що Путіну довіряти не можна.
Це викликало у німецьких політиків занепокоєння, що шанси на мир тануть і його рішення «змусило німецьких чиновників стурбуватися».
Президент України Володимир Зеленський сподівається, що глава американської держави Джо Байден не боїться російського лідера Володимира Путіна. Він наголосив, що доставка військової допомоги Україні періодично затримується.
«Якщо процес продовжить затримуватися, люди питатимуть, чи є за цим якась гра. Ми не хочемо вірити, що наші партнери грають за нашими спинами», — наголосив він.
Зазначимо, що Україна планує створити власний аналог НАТО, який складатиметься з країн-гарантів її безпеки.
Про це розповів народний депутат, член переговорної групи Давид Арахамія у своєму каналі в Telegram.
«Ми хочемо зробити власне НАТО. Для нас важливо, щоб найбільші та найефективніші країни НАТО надавали підтримку в разі агресії. Туреччина дуже важлива для нас, це найбільша армія НАТО в Європі. Важливі також США і Великобританія. Зараз тривають дуже активні консультації. Вже офіційно оприлюднено, що три держави-члени НАТО готові надавати гарантії саме в тому форматі, як я розповів. Це фактично 5 стаття НАТО, але з більш жорстким механізмом активації – протягом 72 годин вони повинні провести консультації та надавати допомогу» – сказав він.