Як Україні варто використати свою світову популярність з максимальним профітом, щоб стати після війни в рази сильнішими у всіх сенсах? 

Політичний експерт, засновник соціологічної компанії Active Group Андрій Єрьоменко наголошує виданню “Коментарі”, що Україну після війни точно відновлюватимуть усім світом. Крім того, він наголосив, що вже зараз триває активна дипломатична робота у потрібному напрямку

“Її результатом є те, що маємо колосальну політичну підтримку провідних країн світу. Як наслідок – нашу країну, незважаючи на війну, економічно вдалося втримати. Так, економіка значно ослаблена, але не зруйнована. Країна продовжує сяк-так працювати, гривня не обвалилася, колапсу не сталося. Інфляція, безумовно, є, але далеко не така, як могла б бути. Все тому, що маємо максимальну підтримку країн демократичного табору, цивілізованого світу. До нас приходять сотні мільйонів, а то й мільярди доларів та євро”, – наголошує експерт.

Експерт звернув увагу на те, що наразі відбувається найсерйозніша підтримка озброєнням з боку інших країн.

“Ще один важливий момент – Україну після війни точно відновлюватимуть усім світом. Про це вже тривають переговори. В ідеалі зробити так, щоб країни конкурували між собою – хто і що краще відновить в Україні. Як уже точиться своєрідна конкуренція за відновлення практично знищеного окупантами Маріуполя. А потім це все перетвориться на конкретні юридичні претензії щодо відшкодування матеріальних та моральних збитків. І Росії згодом доведеться платити за все. Це, – упевнений Андрій Єрьоменко, – буде ще один напрямок роботи, де Україна має стати лідером, а провідні юридичні фірми світу – конкурувати за можливість представляти наші інтереси у міжнародних судах”.

Експерт резюмує:

“Україна стала символом стійкості, мужності, свободи, справжніх демократичних цінностей. Саме тому ми отримуємо так багато допомоги. І все це тільки зростатиме після нашої неминучої перемоги. Як зростатиме і наша вага у світі. У його переформатуванні. У створенні нової – працюючої – системи безпеки. Упевнений, що саме Україні буде тут відведено ключову роль”.

А от на думку професору соціології Павла Федорченка-Кутуєва, нам слід робити ставку на посилення м’якої сили України. 

Він підкреслив, що Україна здобула вже багато, завдяки героїзму ЗСУ та всього народу, захищаючись від російської неспровокованої агресії.

“Але, щоб закріпити свої позиції, закріпити місце у світі після війни (яка рано чи пізно завершиться) нам слід робити ставку на посилення м’якої сили України. Йдеться про те, щоб ми стали глобальним явищем, яке присутнє та впливає на основні країни. У тому числі ті, які наразі не є нашими партнерами”, – пояснює соціолог

За його словами, дещо у цьому напрямі вже робиться. У тому числі за допомогою Українського інституту.

“Але якщо ми хочемо досягти успіху в закріпленні позитивного іміджу України, у зміцненні відносин з тими країнами, які підтримують нас сьогодні і тими, які поки що дистанціюються, дотримуються нейтралітету (ті ж Китай, Індія), то ми повинні реагувати не емоційно, а раціонально . А саме – по-бухгалтерськи обчислювати баланси інтересів усіх країн, знаходити точку дотику – і акуратно, але ефективно впливати на ці точки, розгортаючи ситуацію на користь України. Щоб навіть країни, які сумніваються, з ким співпрацювати, робили вибори на користь України. Це непроста, але дуже важлива робота, – упевнений Павло Федорченко-Кутуєв. – І вона має робитися систематично, методично, кваліфіковано. Із залученням сил наукової спільноти України”.