Верховна Рада закрита, народні депутати роз’їхалися на канікули офіційно до першого вересня. Але спікер парламенту Дмитро Разумков працює в комітетах і передбачає, що можуть бути позачергові засідання в серпні. “Я поки що не збираюся у відпустку, буду працювати, може візьму кілька днів. Їхати за кордон поки не планую”, – сказав голова Верховної Ради під час підсумкової прес-конференції в липні.

А днями, під час спілкування з пресою в Харкові додав, що більше любить море ніж гори, і якщо вибереться кудись, то це буде Одеса, Миколаїв або Херсон. А поки він тішиться велопоїздками на вихідних, якщо випадає вільна хвилинка.

Благо, у власності у Разумкова два приватних будинки з прекрасними умовами для відпочинку.

Кореспонденти “Страни” насамперед побували в селі Софіївська Борщагівка (на околиці столиці), де знаходиться особняк майже на 500 кв.м. У своїй податковій декларації за 2019 рік Разумков вказує, що проживає саме тут.

При цьому раніше він жив у дуплексі (будинок на дві сім’ї) в селі Здорівка (40 км від Києва).

Будинок спікера знаходиться на центральній жвавій вулиці, яка починається прямо від Окружної дороги. Багатоповерхові житлові комплекси сусідять з приватними особнячками. В окрузі мало дерев, зате розвинена інфраструктура: супермаркети, спортзали, салони краси в пішій доступності. Поруч ведеться будівництво і робочі не проти розповісти про ВІП-мешканця блакитного будиночку з башточкою.

“Раніше фасади були жовті, але півроку тому колір оновили, та й дах перестелили, – кажуть сусіди політика. – Поставили будку для охорони тоді ж, але чергувати там недавно стали. А декілька тижнів тому постелили” лежачих поліцейських “біля його хвіртки, щоб водії не ганяли мимо “.

І правда, судячи зі знімків Google maps, особняк був абсолютно іншого кольору. Мабуть, до переїзду Разумкова – освіжили зовнішні стіни і посилили заходи безпеки. На стовпах поруч з будинком ми побачили камери відеоспостереження. А коли до паркану під’їжджала незнайома машина, то виходив чоловік середніх років, схожий на охоронця, щоб поцікавитися куди прямує авто.

За документами, двоповерховий особняк 492 квадратних метри і коштував на момент покупки близько 3 000 000 грн. Ще майже 650 000 гривень Дмитро заплатив за 10 соток землі навколо. Це домоволодіння він придбав в 2016, коли ще не був політиком.

Українці же зазначають, що зі всіх політиків, яких вони знають, саме Разумков та президент Володимир Зеленський, придбали свою нерухомість, задовго до політичної кар’єри. Тому зараз вони мають повне право, розпоряджатись своїм майном, як вважають за потрібне, та і власне кажучи, якщо порівнювати особняки екс-політиків, та чинник політиків, то будинок Разумкова – вражає своєю простотою та скромністю.

В свою чергу, більш багатша природа, сприятлива літнього відпочинку, звичайно, в селі Здорівка. Воно знаходиться між річкою Стугна і каскадом озер. Спікер парламенту вказав у декларації, що з 2009 року володіє тут скромною ділянкою землі в 5 соток і квартирою зі значним метражем (232 кв.м) загальною вартістю 672 000 грн.

Домоволодіння з такими характеристиками є в котеджному містечку “Озерний хутір” на околиці Здорівки. Тут 51 будинок на кілька квартир (дуплекси або таунхауси). На в’їзді шлагбаум, пропускна система. Розглянути будинок спікера ВР можна з води.

“Його дуплекс, відразу при в’їзді з видом на озеро”, – вказують пальцем рибалки на білий будинок з низьким парканом. Перед ним вузька дорога, кілька сходинок вниз, і ви вже на дерев’яному помості насолоджуєтеся видом на водойму. До речі, на сторінці чиновника в Facebook є фото його синів Олександра та Олексія в цьому мальовничому місці.

Судячи з усього, ставши депутатом, Разумков переїхав звідси ближче до міста. Адже дорога на роботу від Здорівки до вул. Грушевського близько 40 км, а з Софіївської Борщагівки шлях всього 17 км.