За визначенням РНБО, небезпечний штам коронавірусу «Дельта» може потрапити до України із семи країн: Індії, Великої Британії, Португалії, Росії, Польщі, Румунії, Словаччини. Саме там нині спостерігається циркуляція мутованого штаму.

Про це інформує Апарат РНБО.

«Зокрема, може йтися про такі країни, як Індія, Велика Британія, Португалія та Російська Федерація, а також Польща, Румунія та Словаччина, де спостерігається циркуляція цього штаму. Загалом, за словами фахівців, нині поширення варіанту «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 зафіксовано вже у 92 країнах», — йдеться в повідомленні.

На нараді порушили питання щодо удосконалення вітчизняних протоколів лікування, зважаючи на загрозу нового штаму. Окрім того, йшлось про запровадження додаткових протиепідемічних заходів для запобігання поширенню “Дельти”.

Зазначимо, Міністерство закордонних справ рекомендує українцям утриматись від подорожей до Росії, Індії, Великої Британії та Португалії, де спостерігається найбільший спалах різновиду коронавірусу “Дельта”.

З 25 червня почне діяти вимога наявності негативного тесту на коронавірус для громадян, які повертаються із країн, де стрімко поширюється агресивний штам коронавірусу “Дельта”.

Штам коронавірусу “Дельта”, який з’явився в Індії, зафіксували в Україні.

У світі виявили щонайменше 4 штами коронавірусу SARS CoV 2: бразильський, південноафриканський, британський, індійський, які більш небезпечні за початковий, виявлений у Китаї. У Росії кажуть, що в них може бути окремий штам.

31 травня Всесвітня організація охорони здоров’я вирішили маркувати штами COVID-19 літерами грецького алфавіту, щоб не дискримінувати країни, де ці різновиди виявили вперше. Виявлений у Великій Британії варіант – “Альфа”, виявлений у ПАРі – “Бета”, у Бразилії – “Гамма”, два різновиди “індійського” штаму – “Дельта” і “Капа”.

Голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, зазначав, що штам “Дельта”, який до недавнього часу називали “індійським” у 1,6 рази рази агресивніший, ніж інші, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації.