Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні буде створено Конгрес місцевої та регіональної влади при президентові. Такий крок націлений на покращення відносин між владою на місцях та офіційним Києвом.

Відповідна заява пролунала 25 лютого під час засідання Ради розвитку громад і територій.

“Відносини між центром і громадами мають стати абсолютно новими, я навіть сказав би, якісно новими. Вони мають бути конструктивними, прозорими й дієвими. Для цього ми створюємо Конгрес місцевої та регіональної влади при президентові України”, – повідомив Зеленський.

Президент додав, що конгрес слід розцінювати як майданчик для діалогу та пошуку ключових державних рішень.

“Усім нам час усвідомити, що центральна та місцева влада не конкуренти й не суперники, а партнери. Одна команда”, – резюмував президент.

Більш детально про нову структуру розповів керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

«Конгрес очолює Президент України. Конгрес складається з двох палат: Палати місцевих влад та Палати регіонів. Вони самостійно обиратимуть керівництво палат і делегуватимуть по три представники від кожної палати у президію Конгресу, яка буде представлена вищими посадовими особами країни», – пояснив він.

Він також наголосив, що засідання Президії буде відбуватися кожного місяця.

«Такі щомісцячні обговорення системної роботи над вирішенням місцевих та регіональних проблем за участю найвищих посадовців держави дозволять забезпечити найкращу координацію діяльності усіх органів влади», – переконаний керівник ОП.

Водночас він поінформував, що Палата місцевих влад та Палата регіонів збиратимуться щоквартально та подаватимуть пропозиції до порядку денного Президії Конгресу.

Загальне засідання Конгресу, за його словами, відбуватиметься щопівроку або за вимогою.

«Конгрес стане майданчиком для обговорення місцевих проблем на найвищому рівні задля пошуку ефективних рішень», – переконаний Єрмак.

Він додав, що Конгрес місцевих та регіональних влад створюється за прикладом Конгресу Ради Європи.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.