Перед Вселенською патріархією стоїть обов'язок і відповідальність повернути народи України і Македонії до істини і канонічних рамок церкви.

Про це заявив патріарх Варфоломій під час літургії в патріаршому храмі св. Георгія на Фанарі, інформує Релігійно-інформаційна служба України, передає Корупція.Інфо

"Існування розколу не є аргументом, щоб позбавляти весь народ зв'язків з церковною правдою і канонічністю, заперечуючи нашу відповідальність перед Богом і історією, а навпаки, скоріше, стимулом для пошуку рятівних шляхів і об'єднуючих рішень", – заявив патріарх Варфоломій.

"Коли церква-мати шукає шляхи порятунку наших братів з України і Скоп'є (Македонія, – Ред.), вона наповнює свій апостольський обов'язок. Наш обов'язок і відповідальність – привести ці народи назад до церковної правди і канонічного порядку. Тому те, що має Вселенський патріархат, він має для блага цілого світу і пропонує всім народам без винятку. У цьому контексті існує і міжхристиянський діалог, який діє "в любові і правді", – підкреслив православний першоієрарх.

Популярне: Нововведення від Нацбанку: українці більше не зможуть вільно користуватися зарплатними картками

Раніше, Українська православна церква Київського патріархату висунула Росії і прокремлівським політичним силам звинувачення у втручанні в процес визнання автокефалії православної церкви.