Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів зустріч із керівниками дипломатичних представництв країн-членів ЄС, акредитованих в Україні, для обговорення ситуації з безпекою в регіоні, зокрема в контексті ескалації російської гібридної агресії на Донбасі.

Як повідомляє апарат РНБО України, особливий наголос під час зустрічі Данілов зробив на тому, що Україна прагне вирішити ситуацію на Донбасі політико-дипломатичним шляхом.

“В України на сьогодні немає плану повертати тимчасово окуповані території військовим шляхом, наше завдання – вирішити конфлікт виключно політико-дипломатичним шляхом. Усе інше – це суто інформаційна війна РФ, яку вони ведуть не лише на нашій території, а й в усій Європі”, – сказав він.

Секретар РНБО наголосив, що боротися з ворожою дезінформацією та пропагандою буде нещодавно створений при РНБО України Центр протидії дезінформації.

“Ми не віддамо свою землю”, – заявив Данілов, наголосивши, що українські військові на передовій готові до будь-якого загострення ситуації, а Україна продовжує бути “форпостом для всієї Європи”.

Також Данілов висловив вдячність європейським дипломатам за підтримку України, наголосивши, що протидіяти агресору “без допомоги справжніх партнерів буде складно”, але Україна готова дати гідну відповідь на загрози, які виникають біля її кордону.

Зазначимо, близько двох тижнів тому Російська Федерація почала стягувати війська до українського кордону. У зв’язку з цим Україна ініціювала в ОБСЄ спеціальне засідання.

За даними Білого дому, Росія зосередила на кордоні з Україною найбільше число військ з 2014 року.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія стягує свої війська біля українського кордону на трьох напрямках.

Все це відбувається на тлі ескалації ситуації на Донбасі. При цьому в Росії вважають “відповідальною” за загострення на Донбасі саме Україну.

За даними української розвідки, Російська Федерація продовжує перекидати на територію окупованого Донбасу особовий склад, зброю, боєприпаси, пально-мастильних матеріалів та іншого військового майна. Тільки за минулий тиждень на Донбас прибуло близько 250 військових з РФ.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.