Україна повинна відзначати День перемоги над нацизмом не озираючись на Росію, яка перетворює святкування на “токсичну історію”, оскільки мільйони українців загинули під час Другої світової війни.

Таку думку висловив в ефірі програми “Реальна політика з Євгеном Кисельовим” на телеканалі “Україна 24” глава Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

“У боротьбі за ці святкування потрібно пам’ятати: не сперечайся з дурнем, він все одно задавить тебе досвідом у цій справі. Тому не треба про це сперечатися, мається на увазі Росія в суперечці за свята. І друге, що важливо сказати – Україна має право відзначати перемогу не через те, що Путін хоче відібрати або Путін все це перетворює на токсичну історію, а через 8 млн наших людей, які загинули в ім’я перемоги над нацизмом. 8 млн людей загинули, це найважливіший аргумент”, – підкреслив Дробович.

Коментуючи офіційну російську точку зору на День перемоги, глава УІНП зазначив:

“Бог з ними, з росіянами. Нехай божеволіють як можуть. Офіційна держпропаганда так налаштована, що вони самі себе отруюють, це їхня справа. Наша справа – в суперечках з ними не бути покусаними цими токсичними практиками, не брати їх”.

Зазначимо, 9 травня в Україні з 2016 року вшановують як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У Росії ця дата є Днем Перемоги у Великій Вітчизняній війні, якою в російській історіографії вважають період із 22 червня 1941 року до 9 травня 1945 року.

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року з вторгнення гітлерівців у Польщу. Закінчилася війна 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.