Глава Укртрансбезпеки Погорілий позбувся посади.

Кабінет міністрів звільнив главу Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) Олександра Погорілого. Відповідне розпорядження оприлюднене на урядовому порталі.

Погорілий звільнений за частиною першою статті 871 Закону “Про державну службу”.

Зазначений закон визначає додаткові підстави припинення державної служби окремих держслужбовців з ініціативи суб’єкта призначення.

Зокрема, в частині першій статті зазначається, що “суб’єкт призначення може прийняти рішення про звільнення державного службовця з посади державної служби категорії” А “за власною ініціативою, за поданням прем’єр-міністра або відповідного міністра або керівника центрального органу виконавчої влади”.

Олександр Погорілий був призначений главою Укртрансбезпеки в листопаді 2019 року. Його попередника Михайла Ноняка Кабмін відсторонив в липні минулого року. Президент Володимир Зеленський пояснив, що Ноняка відсторонили через побори у відомстві і відсутності контролю за дотриманням вагового контролю на дорогах.

16 червня президент Володимир Зеленський доручив правоохоронцям почати боротьбу з порушенням вантажівками габаритно-вагових обмежень на українських дорогах. А напередодні президент зняв відеоролик, в якому звернувся до далекобійників. Він звернув увагу на те, що водії обходять перевантаження, щоб не платити штраф і назвав їх “засранцями”.

23 червня міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що найближчим часом на дорогах України будуть функціонувати 40 стаціонарних вагових комплексів для забезпечення захисту доріг від руйнування.

2 липня Криклій повідомив, що пункти габаритно-вагового контролю працюють цілодобово вже в семи областях.