Командування Збройних Сил Російської Федерації оперативно перекидає на фронт нових офіцерів і військовослужбовців повітрянодесантних військ без проходження ними бойової підготовки. Водночас перед ними ставлять завдання прискорити «розгром» України.

Це вказав Інститут вивчення війни. Аналітики звернули увагу на виступ командувача ПДВ РФ генерал-полковника Михайла Теплинського, який зізнався, що Кремль тисне на війська, вимагаючи швидких наступів.

Нещодавно цього топокупанта посунули з посади командувача угрупуванням військ «Дніпро», яке діє на Херсонщині. Тепер він побічно вказав, що російські повітряно-десантні війська перебувають під значним тиском – найвище військове командування вимагає від них проведення швидких наступальних операцій у районі Бахмута та відбиття атак ЗСУ на лівому березі Херсонської області.

Генерал стверджує, мовляв, ПДВ РФ «навмисно» підтримують повільний темп атак на Бахмутському напрямку, нібито щоб уникнути високих втрат і віддати пріоритет «виснаженню» українських сил, а не витісненню їх із позицій.

На думку аналітиків, акцент Теплинського на «повільному наступі» може бути спробою донести до вищого ешелону російського військового командування, наприклад, начальника генерального штабу генерала армії Валерія Герасимова, що їхні очікування швидкого просування під Бахмутом нереалістичні без значних втрат.

У цьому контексті Теплинський також визнав, що квітневі випускники Рязанського вищого повітряно-десантного командного училища, «на жаль», були розгорнуті в зонах бойових дій раніше запланованої невстановленої осінньої дати розгортання. Хоча він не уточнив чому, цілком імовірно, що ці сили повинні були пройти додаткову індивідуальну або загальнопідроздільну підготовку протягом шестимісячного періоду – вимога, якою російське військове командування явно знехтувало.

Окупант додав, що квітневі випускники вже зазнали втрат на передовій у листопаді, але не уточнив, де саме. Також зазначив, що багато хто з грудневих випускників поповнять лави 104-ї дивізії ПДВ на Херсонському напрямку, і додав, що їх чекає «важка робота з прискорення розгрому України».

«Теплинський, можливо, прямо зауважив, що 104-та дивізія менш боєздатна, щоб знову порушити питання про те, що російське командування відправляє на передову недавніх випускників військово-командних училищ. Давно відомо, що воно залучає всі сили для негайного посилення своїх військових зусиль в Україні на шкоду їхній боєздатності та довгостроковому нарощуванню потенціалу», – наголосили в ISW.

Британська розвідка встановила, що академія генштабу ЗС РФ розпочала навчання офіцерів, які пройшли війну проти України. Фахівці висловили припущення, що з цих топокупантів ворог готує нових командирів і це може вплинути на майбутнє армії РФ, вважаючи, що такі загарбники з бойовим досвідом краще керуватимуть окупаційними силами.

За даними міністерства оборони РФ, загалом більше 60% російських військовослужбовців, які записалися на навчання, мають бойовий досвід.

Британські фахівці кажуть, що студенти цієї академії (Москва, пр. Вернадского, 100) зазвичай мають військові звання від майора до генерал-майора. Вони вважаються потенційними кандидатами на вищі командні посади в армії РФ.

Розвідники додали, що на відміну від російських операцій в Сирії, де бойовий досвід отримували здебільшого вузькі спеціалісти (наприклад, пілоти), у війні проти України його отримують і російські офіцери середнього рівня.

У розвідці Британії припускають, що найближчими роками покоління таких офіцерів ЗС РФ, ймовірно, матиме значний вплив на майбутній напрямок військової політики країни-агресора Росії та на втілення нею «уроків», винесених з розв’язаної проти України війни.