Представник України у Тристоронній контактній групі (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук, який замінив на цій посаді Леоніда Кучму, повідомив, що кум президента Росії Володимира Путіна і лідер руху «Український вибір» Віктор Медведчук не брав участі на переговорах гуманітарної підгрупи ТКГ у Мінську під час кількох останніх зустрічей. Про це він заявив в інтерв’ю BBC News Україна.

«Наскільки я знаю, на переговорах він був представником від СБУ та медіатором на рівні між президентами [України і Росії]. Зараз від СБУ – вже кілька раундів інша людина. А щодо ролі Медведчука як політика і посередника у контактах між президентами – це інша тема, яка не стосується мінських переговорів», – сказав Марчук, не уточнивши, хто замінив Медведчука у складі ТКГ.

Мінський формат переговорів, здається, вичерпав свої можливості. Як повідомив Марчук у згаданому інтерв'ю, "останніх півроку у Мінську ми стоїмо на місці", бо "Росія дала вказівки нічого не вирішувати" через відмову російського президента від діалогу з чинною українською владою до виборів в Україні 31 березня 2019 року. Отже, Медведчуку просто немає чого робити у ТКГ. Це місце перестало бути майданчиком для піару, політичних чи іміджевих дивідендів у завмерлому процесі він уже не здобуде.

З цього приводу висловилось багато медійних осіб.

Семен Кабакаєв, координатор групи «Стоп Терор», висловив сподівання, що тепер по Медведчуку почнуть працювати правоохоронні органи, а ми зможемо його посадити за ґрати. «Ми не повинні дозволити кремлівській агентурі впливати на суспільну політичну думку, процвітати та заробляти гроші в Україні», – наголошує Кабакаєв.

Мирослав Гай, блогер, волонтер і координатор фонду «Мир і Ко», наголосив, що ми не маємо піддаватись на провокації, а вороги України не повинні проводити перемовини від нашого імені, «здаючи» національні інтереси. За словами блогера, така, більш жорстка, позиція держави йому подобається.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Втім, нардеп Андрій Левус переконаний: самих лише слів у інтерв’ю Євгена Марчука – замало. Потрібно бачити відповідні документи, себто указ президента України або розпорядження СБУ.

А от блогерка Ольга Лень зазначила, що Путіну саме час випустити когось із українських бранців у рамках операції з порятунку агента «Кума».

І наостанок цього разу доволі короткої реакції – трохи гумору від блогера Бориса Немировського. Практична та коротка інструкція для зрадофілів, цілі три сценарії написання дописів, розбирайте, поки теплі, і слідкуйте за правильними новинами.