Від кінця серпня цьогоріч Росія посилила свої позиції неподалік кордону з Україною і тепер війська РФ становлять найбільшу військову загрозу з моменту окупації і анексії Криму. Про таке заявив командувач Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв'ю агенції Reuters.

Журналістам Муженко показав серію супутникових знімків, які демонструють розміщення російських танків Т-62М на відстані 18 км від українського кордону.

За словами командувача ЗСУ, від середини вересня до 1 жовтня кількість танків збільшилася більш ніж удвічі – до 250 машин (з 93 на початку). Це є свідченням цілеспрямованого нарощування російських сил напередодні 25 листопада, коли Росія атакувала три українських судна в Керченській протоці та захопила моряків у полон, наголошують у Генштабі.

Крім того, Муженко вважає, що такі дії агресора можуть бути передумовою до повномасштабного вторгнення. Зокрема, за його словами, кількість російських військ нині найбільша з 2014 року, коли Москва анексувала Крим, а потім розгорнула свої війська на Донбасі.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Перед нами – агресор, який немає жодних законних, моральних чи будь-яких інших обмежень. Дуже важко передбачити, коли йому заманеться почати активні бойові дії проти України… Це (напад на кораблі ВМС ЗСУ в районі Керченської протоки – ред.) був акт агресії з боку регулярних сил – прикордонної служби Російської Федерації – стосовно українських Збройних сил", – зазначив він. 

Окрім того, Муженко підкреслив, що в даний момент для України також існує загроза російського нападу з моря, вона реальна, як ніколи. У короткий термін РФ наростила чисельність корабельного угруповання в Азовському морі в 2 рази.

Йдеть про те, що збільшується чисельність корабельного складу в Азовському морі, і на це повинна реагувати не тілька Україна, а і увесь світ.

Що стосується ситуації на Донбасі, то тут повним ходом йде злиття російських військ з армійськими корпусами бойовиків "ДНР" і "ЛНР".