Перший заступник голови української делегації в Тристоронньої контактній групі Донбасом Вітольд Фокін заявив, що амнітіровать потрібно всіх учасників конфлікту на схід України.

 

Про це він заявив в інтерв’ю “Страна.ua”.

«Ще важливе питання про амністію. І з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів, які в кінцевому підсумку повинні бути розслідувані, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу», – сказав Вітольд Фокін.

Він не вважає, що особливий статус Донбасу слід закріплювати в Конституції.

«Російська сторона вимагає, щоб особливий статус Донбасу знайшов відображення в Конституції. Вважаю, що запит надмірний. Вони не повинні наполягати на цьому. Конституція – не прохідний двір, змінювати її з кожного приводу недоцільно», – говорить Вітольд Фокін.

Але, тим не менш, слід шукати компроміс.

«Коли я говорю про компроміс, то не маю на увазі гру на одні ворота. Саме в розмові з російською стороною і представниками Донбасу ми повинні домогтися взаємних поступок. Якщо ми погодимося з їхньою вимогою загальної амністії, вони, думаю, підуть нам назустріч і відмовляться від вимоги міняти Конституцію для спецстатусу», – думає перший заступник української делегації в ТКГ.

Нагадаємо, Фокіна, який очолював уряд України протягом 1990-1992 років, разом з Кравчуком до складу мінських переговірників запросив глава Офісу президента Андрій Єрмак.