У понеділок, 7 вересня, на 80 році життя помер диктор Українського радіо, актор дубляжу, “голос епохи” Микола Козій.

Напередодні пішов з життя легендарний голос Українського радіо Микола Козій.

Про це повідомив керівник Суспільного радіомовлення, генеральний продюсер UA:Українське радіо Дмитро Хоркін

Саме Козій озвучував українською мовою Томос про надання автокефалії Православної церкви України.

Він вважався одним з кращих кращих українських радіодиктора. Також озвучував багато популярних телесеріалів і програм, зокрема пізнавальних передач Українського радіо для шкільної молоді, які виходили в 1980-і роки. З середини 1990-х був одним з ведучих ранкової інформаційної програми НРКУ

Брав участь в озвучуванні низки популярних телесеріалів та програм, зокрема пізнавальних передач Українського радіо для шкільної молоді, так званого «Шкільного наукового радіотовариства», які виходили у 1980-і роки щобудня від 16:10 до 16:35.

Микола Козій брав участь у дублюванні та озвученні таких фільмів як «Король говорить», «Ноїв ковчег», телесеріалів «Альф», «Коломбо», мультсеріалів «Паровоз Томас і його друзі» та «Трансформери».

Також він озвучив безліч аудіокниг, передач французької телекомпанії FCI. Багато читачів Українського товариства сліпих вважали Козія кращим диктором аудіокниг. Читав текст для першої україномовної Біблії в аудіоформаті. Два МР3-диски загальною тривалістю 26-годин у перекладі Івана Хоменка вийшли восени 2007 року.